Ekipa Josipa Sesara je poražena na gostovanju u Sarajevu od Bosne i Hercegovine rezultatom 110:90.
Hrvatska je zbog ovog poraza na korak od toga da prvi put u istoriji propusti EP.
O tome koliko je bolan taj poraz svedoči i podatak da je Hrvatska više od 110 poena primila samo jednom u istoriji.
Dogodilo se to u finalu Olimpijskih igara u Barseloni 1992. godine. Tada je originalni američki "Tim snova", predvođen Majklom Džordanom, Medžikom Džonsonom, Lerijem Birdom i Hakimom Olajdžuvonom ubacio Hrvatima 117 poena.
Utakmicu je objavom na Fejsbuku, u ironičnom tonu, prokomentarisao i fudbalski komentator Joško Jeličić: "Plašim se da postavim pitanje jer jedino Aco Petrović ima pravo na košarkašku istinu, ali probaću: Imaju li Vatikan i San Marino košarkašku reprezentaciju, zbog sledećih kvalifikacionih prozora? Pitam za strica iz Neorića".
Ubrzo mu je odgovorio Petrović, i to na Tviteru: "Ne bi se trebalo Joško Jeličić plašiti mog komentara, jer društvene mreže ipak daju pravo svakom da se izrazi, pa čak i ako pita u ime strica iz Neorića. Ali, zbog moralne higijene, nakon svedočenja u Osijeku, bilo bi dobro da nas poštedi komentara, bar na nekoliko godina".
Ne bi se trebao Joško Jeličić bojati mog komentara, jer društvene mreže ipak daju pravo svakom da se izrazi, pa čak i ako pita u ime strica iz Neorića. Ali, zbog moralne higijene, nakon svjedočenja u Osijeku, bilo bi dobro da nas poštedi komentara, bar na par godina🤷⚽️
— Aleksandar Petrović (@petrov_aco) November 26, 2024
Šta je to Jeličić svedočio u Osijeku?
Prošlog meseca, u nastavku suđenja braći Mamić i ostalima u tzv. aferi "Dinamo 2", bivši igrač Jeličić je rekao da tokom istrage na ispitivanju u Uskoku (Odeljenje za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala Hrvatske) nije govorio istinu o uslovima svoje finansijske nagodbe s Dinamom jer je bio u strahu i plašio se moguće kaznene odgovornosti, prenosi Index.
U iskazu na osječkom Županijskom sudu rekao je da mu je Dinamo, zbog neispunjavanja ugovornih obaveza, ostao dužan 844.000 evra, ali je, nakon neuspelog prvostepenog suđenja, pristao na nagodbu i isplatu 200.000 evra, što mu je u klupskim prostorijama na ruke isplatio Zdravko Mamić, čime je spor bio rešen.
Na upite Uskoka tvrdio je da mu niko iz Engleske nije ništa platio u dogovoru oko nagodbe, ali da mu je tokom istrage Uskok pokazao dokument koji ga je "ostavio u šoku, neverici i strahu" jer se "u preambuli spominjala neka kompanij iz Londona".
Kaže da ga je uhvatio strah ne snosi li on, kao čovek bez pravnog iskustva, nekakvu kaznenu odgovornost.
"Nisam govorio istinu"
Jeličić (levo) iz igračkih danaEPA PHOTO/LOUISA GOULIAMAKI
"Nikakvi Englezi nisu postojali niti sam s njima pregovarao o potraživanjima. Englezi su isključivo plod moga straha od kaznene odgovornosti, jer sam u preambuli dokumenta video da se radi o nekoj kompaniji iz Engleske i to sam rekao da zaštitim sebe", rekao je na suđenju Jeličić.
Na upit advokata Zdravka Mamića Filipa Glavaša znači li to da je u istrazi 2016. godine lagao Uskoku, Jeličić je potvrdio kako tada "nije govorio istinu".
Advokat Glavaš uložio je primedbu na Jeličićevi iskaz u delu kada je rekao da nije zaključio ugovor o cesiji o prenosu potraživanja na kompaniju "Real Sports Management".
Smatra da je Jeličićev novi iskaz u suprotnosti s ranijima, ali i materijalnom dokumentacijom u spisu, iz čega proizlazi da je "njegov iskaz u tom delu neistinit, a i sam svedok je priznao da je u istrazi neistinito iskazivao".
Za što se Mamićima sudi u aferi "Dinamo 2"?
U tzv. aferi "Dinamo 2" za izvlačenje novca iz kluba u sklopu zločinačkog udruženja, uz Zdravka i Zorana Mamića, koji su u begu u BiH i kojima se sudi u odsustvu, optužnicom su obuhvaćeni Zdravkov sin Mario Mamić, bivši Dinamov direktor Damir Vrbanović, preduzetnici Sandro Stipančić i Igor Krota te menadžer Niki Artur Vuksan.
Uskok tereti Zdravka Mamića da je, od decembra 2004. do decembra 2015. godine, ostale okrivljenike organizovao u zločinačko udruženje te da su sklapanjem fiktivnih ugovora između Dinama i više stranih kompanija te ispostavljanjem računa o plaćanju nepostojećih usluga za transfere igrača, koje je Dinamo plaćao, klub oštetili za više od 19 miliona evra.
Tužiteljstvo tereti okrivljenike da su taj novac delili između sebe i koristili za svoje potrebe, a da je, uz navedeno, GNK Dinamo neosnovano obavezan za plaćanje dodatnog iznosa od 7,35 miliona evra.
Krajm oktobra prošle godine okrivljenik Vuksan priznao je krivicu i nagodio se s Uskokom, pa je, na temelju sporazuma stranaka, osuđen na godinu dana zatvora, uvslovno na pet godina.
Krivic je, krajem novembra, priznao i okrivljeni preduzetnik Igor Krota, koji je, nakon nagodbe s Uskokom, osuđen na devet meseci zatvora, što je zamenjeno radom za opšte dobro.
Fudbaleri Bosne i Hercegovine eliminisani su 1/16 finala Svetskog prvenstva u fudbalu, nakon meča protiv SAD u kom je domaćin u predgrađu San Franciska rezultatom 2:0.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Muška seniorska reprezentacija Srbije putuje u Friburg gde se u četvrtak, 2. jula, sastaje sa selekcijom Švajcarske u FIBA kvalifikacionom prozoru za Svetsko prvenstvo.
Beograd je minulog vikenda ponovo bio svetska prestonica trenerske struke, a 25. jubilarna Beogradska košarka klinika "Dušan Ivković" uspešno je završena.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Volkswagen bi mogao da odustane od jednog od svojih najvećih projekata razvoja autonomne vožnje, uprkos tome što je u njega uloženo oko 1,5 milijardi evra.
Nakon odluke o povlačenju legendarnog modela Wrangler sa evropskog tržišta, ponuda brenda Jeep spala je na svega dva SUV modela. Međutim, ovo će se drastično promeniti do 2030. godine.
Ford je odlučio da u novi hibridni Ranger ubaci sistem Pro Power Onboard, sa ciljem da uvek imate pri sebi dodatni generator struje ukoliko vam zatreba.
Sud pravde EU odbacio je žalbu kompanije Google i potvrdio kaznu od 4,1 milijarde evra koju je Evropska komisija izrekla zbog zloupotrebe dominantnog položaja kroz operativni sistem Android.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar