Izabranice Marine Maljković su na gostovanju Ukrajini slavile sa 79:53 i tako posle tri kola imaju maksimalan učinak.
Ivon Anderson je bila najubedljvija u pobedi Srbije sa 19 poena, Nevena Rosić je imala 16 poena, dok su Mina Đorđević i Jovana Nogić imale po deset poena.
U sledećem kolu Srbija će na svom terenu dočekati reprezentaciju Severne Makedonije.
Od starta meča su košarkašice Srbije nametnule svoj ritam i polako uvećavale prednost, koja je i sredinom prvog perioda bila dvocifrena, a na pauzu između dva kvartala Srbija je imala devet poena viška.
Drugi period je prošao kompletno u znaku reprezentacije Srbije, koje je pokazala da može da igre veoma dobru odbranu, pa su tako u celoj drugoj četvrtini primili svega 14 poena. Vođstvo jeste raslo kako je utakmica odmicala i Srbije je tu pravila razliku, gde se videlo da su kvalitetnija ekipa od svog rivala. Srbija je tako na poluvreme otišla sa čak 50 ubačenih poena, dok je Ukrajina stala na 32.
Blagi pad u igri smo videli u trećoj četvrtini, gde su Ukrajinke uspele da prednost Srbije koja je bila i 17 poena viška svedu na jednocifren minus. Izabranice Marine Maljković su imale odgovor na ovu seriju Ukrajine od 17:5. Ubrzo su vratile dvocifrenu razliku.
Poslednji kvartal je bio ubitačan kada se radi o košarkašicama Srbije. Već i tada nije bilo dileme, Srbija je napravila seriju 14:0 i tako i definitivno prelomila utakmicu i rešila svako pitanje pobednika na ovom meču. Tako da do kraja meča se samo čekalo koji će biti konačan ishod meča.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Fudbaleri Porta pobedili su Benfiku 1:0 u 1/4 finalu portugalskog Kupa, na svoju veliku radost i zbog činjenice da su tako servirali odgovor bivšem treneru kluba Žozeu Murinju.
U Kragujevcu je, u organizaciji Vaterpolo kluba Radnički, održan 11. Međunarodni memorijalni turnir "Nenad Nena Manojlović" za vaterpoliste do 14 godina.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Pre nego što su spasene, turistkinje su se čak fotografisale pored svog iznajmljenog Mercedesa, koji je privremeno postao atrakcija na skijaškoj stazi.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar