Košarka 0

16.3.2024.

21:04

Deseta uzastopna pobeda Budućnosti – "crta" se meč odluke sa Partizanom

Košarkaši podgoričke Budućnosti porazili su čačanski Borac 100:79 u 23. kolu ABA lige.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
ABA/Buducnost VOLI/Filip Roganovic

Bila je ovo deseta uzastopna pobeda ekipe Andreja Žakelja koja je bila bitna da se održi druga pozicija pred početak plej-ofa.

Naredni meč crnogorski prvak igra protiv Železnika u četvrtak, a potom i ključni duel ovog dela sezone - protiv Partizana.

Vrlo verovatno je da će direktan duel protiv crno-belih odlučiti o tome koja ekipa će sa druge pozicije u doigravanje.

Podgoričani trenutno imaju pobedu više od ABA šampiona.

Sudeći prema trenutnoj formi, imaće čemu da se nadaju igrači crnogorskog tima u nastavku sezone.

18:00 Krka - Split

Protiv Čačka, domaći su pred 1.300 gledalaca u "Morači", čini se, igrali koliko je bilo dovoljno da nijednog trenutka ne uđu u problem.

Budućnost je solidnu razliku imala i u prvoj četvrtini, potom i u drugoj (34:23) i karakteristika u tim momentima je bila da je lako dozvoljavala gostima da smanje minus.

Poslednji put je Borac bio pretnja tri minuta prije kraja 3. perioda kada je smanjio na 51:46, da bi posle tajm-auta Andreja Žakelja "plavi" sve rešili po kratkom postupku.

Poslednja četvrtina je tako samo bila odrađivanje posla, pa je u dva navrata bilo i 30 razlike...

Kenan Kamenjaš je bio najefikasniji sa 17 poena za 18 minuta, po 16 su postigli Jogi Ferel i Nikola Tanasković, a dvocifren je bio i Marvin Džons (11).

Dževon Frenklin je bio ubedljivo najbolji u Borcu sa 24...