Harry Langer/DeFodi Images/Shutt / Shutterstock Editorial / Profimedia
Aleksa Avramović i Marko Marinović su bili deo reprezentacije Srbije koja je osvojila bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.
Rođeni Čačani, svečano su dočekani u gradu, a posebno Avramović koji je bio najbolji defanzivac turnira.
"Aleksa, Aleksa, Aleksa", uzvikivali su okupljeni dok se on nije pojavio i obratio navijačima.
"Hvala na divnoj najavi, hvala grade na svemu što je pruženo. Marko i ja opravdavamo, nadam se, na pravi način. To je velika ljubav, poverenje i samopouzdanje. HVala na svemu i trudimo se da ostavimo jak utisak na vas, da vam damo pažnju i vetar u leđa. Za ovo vredi živeti. Imao sam cilj da svojoj zemlji i narodu u ovim teškim vremenima donesem trenutak radosti. Marka bih posebno pomenuo jer je u nekim teškim momentima života bio uz nas i on je moj brat do kraja života. Hvala vama koji ste došli u ovom broju i nadam se da ovo nije poslednji put već da ćemo se mnogo puta ovako družiti i ljubav pružati jedni drugima. Hvala mojoj porodici, svima koji su tu uz mene od mog broja jedan i prvog dana košarke. Hvala vam", rekao je Avramović.
Izvor: Tanjug
Upitan je da izdvoji jedan deo sa Olimpijskih igara.
"Najlepši trenutak je dodela medalja gde smo imali višak vremena slobodno... Bili smo jako lepo raspoloženi i mislim da je to najsrećnija dodela bronze ikada. Retko se vidi da jedan čovek i sportista iz Čačka igra na Igrama a kamoli da osvoji medalju. Počastvovan sam. Ta debela medalja je ponos koji sam osetio i ponos i ljubav i sreću u srcu...", poručio je Avramović.
Potom se okupljenim ljudima obratio Marko Marinović.
"Pre svega hvala ljudima na lepom dočeku. Treba da budete ponosni što je Aleksa iz Čačka, jer je on pravi produkt naše košarke i čovek je koji se bori za svaku loptu i jedan je od najzaslužnijih za osvojeno treće mesto na Olimpijskim igrama. San svakog sportskog radnika je da ode na Olimpijske igre i tamo osvoji medalju. Ja sam presrećan i medalju bih posvetio četvorici momaka koji su ovde i mom pokojnom ocu. Hvala još jednom i želim vam da opet sačekate Aleksu ovde sa zlatnim odličjem", poručio je Marinović.
O Australiji i pobedi posle -24...
"Bilo je veoma burno. Razmišljali smo kako da pobedimo i uspeli smo"
Lacio je u četvrtak uveče savladao Milan (1:0) i izbacio ga iz Kupa Italije, a usput je bilo i veoma zanimljivo na tribinama kultnog stadiona "Olimpiko".
Nekoliko meseci nakon što je Aleksander Zverev podigao buru tvrdnjom da turniri "rade sve" kako bi pogodovali Karlosu Alkarasu i Janiku Sineru, mnogi osporavaju tu izjavu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar