Košarkašice SAD su bile glavni favorit za osvajanje zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Parizu, čak i veći favorit nego muška reprezentativna selekcija.
One su u finalu posle mnogo drame pobedile Francusku rezultatom 67:66 i postale olimpijske šampionke.
Amerikankama je ovo je 61. pobeda u nizu, a poslednji put su poražene 5. avgusta 1992. godine na Olimpijskim igrama u Barseloni.
Niko ih nije pobedio već 32 godine!
Sada su uspele da se maltene prošetaju do zlata jer sve do finala nisu imale problema, ali je Francuska lako mogla da ih "saplete".
Tanjug/AP Photo/Michael Conroy
Posle prvog poluvremena nije bilo mnogo poena i nakon 20 minuta košarke na semaforu je stajalo 25:25.
Francuskinje su bile bolji rival u određenom delu meča, čak su imale i dvocifrenu prednost sredinom treće četvrtine (kada je bilo 35:25), ali se vođstvo brzo istopilo.
Za to su bile zaslužne Ejdža Vilson i Kelsi Plam prevashodno, ali su i ostale košarkašice dale svoj doprinos.
Igrala se rezultatska klackalica, koš za koš, do samog kraja utakmice. U poslednjih 30 sekundi su Amerikanke vezale šest slobodnih bacanja bez promašaja, a Gabi Vilijams pogodila dva ključna šuta.
U poslednjoj sekundi je sa distance pogodila šut, ali je celim stopalom nagazila liniju za tri poena i nismo gledali produžetak već pobedu Amerikanki 67:66.
U muškom finalu su igrali Francuska i SAD, a u ženskom smo dobili reprizu i utakmica je bila dosta drugačija i dramatičnija, pa su Amerikanke čuveni niz morale da nastave na teži način.
Najefikasnija je bila Ejdža Vilson sa 21 poenom i 13 skokova, dok su po 12 dodale Kejla Koper i Kelsi Plam. Na drugoj strani, 19 poena je imala Gabi Vilijams i uhvatila 7 skokova, a 9 poena je imala Valerijana Ajaji (Vukosavljević).
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore našla se u centru ozbiljne afere nakon navoda da je duel protiv Malte, odigran na startu Evropskog prvenstva u Beogradu, pod istragom zbog sumnje u regularnost.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Američki tužioci podigli su optužnice protiv 26 osoba zbog navodne šeme osmišljene radi bogaćenja sportskih kladioničara, u koju su bili uključeni i univerzitetski košarkaši.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar