Alimpijević: Jedan od najboljih momenata u karijeri

Srpski trener Dušan Alimpijević odveo je Bešiktaš do polufinala Evrokupa uprkos zaostatku od 21 poena protiv Hapoela.

Autor: B92

B92
B92
Starsport/Pedja Milosavljevic

Drugo poluvreme utakmice odigrane u Viljnusu ostaće upisano boldovanim fontom u almanahe turskog kluba, a sasvim sigurno pamtiće ga srpski stručnjak koji iz godine u godinu pomera granice svojih uspeha.

Alimpijević i njegovi igrači režirali su pravo malo čudo u sredu uveče.

"Drugo poluvrme ove utakmice je jedan od mojih najboljih trenutaka u karijeri", rekao je Alimpijević posle neverovatne pobede.

Preokret koji je režirao Bešiktaš retko se viđa u ovoj fazi takmičenja.

"Drugo poluvreme je bilo zaista nešto posebno. Setili smo se osnovnih poena naše igre. Naša glavna stvar je da budemo agresivni. To smo sproveli u trećoj četvrtini. Radim sa veoma posebnim igračima. Ponosan sam na njih",

Već posle prve deonice stvari su krenule nizbro po Alimpijevića.

Hapoel je posle deset minuta vodio 25:15, a u drugoj četvrtini prednost domaćih je samo rasla, do maksimalnih 47:26.

Verovatno ni sam Alimpijević, ni njegovi igrači, ni navijači Bešiktaša tada nisu verovali da se može do veleobrta.

Usledio je košarkaški uragan turskog tima.

Gosti su odmah na startu treće deonice od 57:42 prišli na 58:53 i utakmica je odatle poprimila potpuno drugačiji tok.

I premda su Izraelci održali vođstvo do kraja četvrtine, dosegli i ponovo dvocifrenu prednost nakratko (deset poena), pa je završili sa osam u suficitu, samopouzdanje, energija i ubojitost uveliko su bili na strani turskog tima.

Bešiktaš je bio naletu koji se nije mogao zaustaviti.

Prvi put gosti su prešli u vođstvo sredinom 4/4 kada je na semaforu stajalo 82:81. Više ga nijednom nisu ispustili.

Bešiktaš će u polufinalu na francuski Burg (na dve dobijene).

Ni Evroliga se više ne čini tako daleko za Alimpijevića i njegove momke.