Izabranici Stiva Kera bili su bolji u "Bersiju" od domaćina Francuske rezultatom 98:87.
Amerikanci su maltene čitav meč vodili, Francuska je prišla na -3 nekoliko minuta pre kraja, ali je taj nalet bio odbijen, te titula ubrzo i zapečaćena.
Podsetimo, "Drim tim" je na putu do zlata dva puta savladao Srbiju, te po jednom Južni Sudan, Portoriko i Brazil – dovoljno da nastavi niz trijumfa na Igrama koji traje od 2008. godine.
Najefikasniji je upravo bio Kari sa 24 poena (8/12 za tri) i pet asistencija. Kevin Durent i Devin Buker su dodali po 15 poena i četiri asistencije, a Lebron Džejms 14, uz 10 asistencija i šest skokova.
Kod Francuza, Viktor Vembanjama je imao 26 poena i sedam skokova, Geršon Jabusele je dodao 20, a Nando de Kolo 12 poena.
Što se tiče Francuske, ovaj tim je ponovio rezultat iz Tokija, te osvojio ukupno četvrto srebro na ovom takmičenju.
Utakmica je otvorena u visokom ritmu, a napadi su trajali izuzetno kratko.
Bilo je pogodaka, ali i dosta promašaja i nerezonskih poteza, baš kao što je slučaj bio i manje-više tokom čitavog meča.
Nije to bila neka blistava igra Amerikanaca, baš kao što ni Francuzi nisu igrali bog zna kakvu odbranu.
Amerika je vodila na startu meča, da bi u uvodnim minutima drugog kvartala Francuzi serijom 8:0 preokrenuli rezultat u svoju korist.
Uozbiljili su se Amerikanci vrlo brzo i trojkama Devina Bukera i Stefa Karija vratili prednost.
Uključio se i Lebron Džejms, sa svojim karakterističnim proslavama koji je "palio" navijače na tribinama.
EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN
Upravo je "Kralj Džejms" bio žrtva Geršona Jabuselea, koji ga je "posterizovao" u finišu poluvremena, koje je pripalo Amerikancima rezultatom 49:41.
Delovalo je početkom nastavka da će Amerikanci u relativno laganom ritmu slomiti rivala, ali nije bilo baš tako.
Džoel Embid jeste provocirao, Stef Kari je počeo da pogađa trojke, ali nonšalancija "Drim tima" uzela je maha u toj trećoj četvrtini, koju je Francuska rešila u svoju korist i pred 4/4 prišla na samo -6.
Francuzi su, dakle, prišli na -3, ali protiv Karija se u finišu nije moglo – vezao je četiri trojke, od čega je poslednja bila nestvarna.
Slovenački košarkaš Luka Dončić i njegova porodica bili su meta uvreda u utakmici u kojoj su Los Anđeles Lejkersi savladali Orlando Medžik 9. put zaredom (105:104).
Selektor fudbalske reprezentacija Italije Đenaro Gatuzo izjavio je da je nervoza neizbežna dok "azuri" pokušavaju da izbegnu treći uzastopni neuspeh u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
U jeku proglašenja radnog spora između Udruženja igrača i rukovodstva košarkaške lige Izraela, predstavnici obe strane izneli su svoje stavove u javnosti.
Legendarni Ćiro Ferara razočaran je zbog činjenice da se njegov lik nije našao na velikom muralu podno stadiona "Dijego Maradona" uz najveća imena kluba.
Selektor fudbalske reprezentacija Italije Đenaro Gatuzo izjavio je da je nervoza neizbežna dok "azuri" pokušavaju da izbegnu treći uzastopni neuspeh u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Crvena zvezda je u "večitom" derbiju ABA lige savladala Partizan rezultatom 100:96, u utakmici koja je donela mnogo napadačke produkcije, ali i određenu dozu takmičarskog opreza.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Raspodela moći u globalnoj trgovini automobila se pomera. Uvoz kineskih vozila i delova u Evropsku uniju prvi put je premašio izvoz u suprotnom smeru, navode konsultanti EY u studiji.
Komentari 198
Pogledaj komentare Pošalji komentar