Nemačka – Srbija 83:93
(21:30, 17:16, 25:26, 20:21) Hala:Bersi (Pariz)
Selekcija Svetislava Pešića je u meču za treće mesto nadigrala Nemačku rezultatom 93:83 (21:30, 17:16, 25:26, 20:21).
U reprizi prošlogodišnjeg finala Mundobasketa, Srbija je uspela da se revanšira "pancerima" i osvoji prvo olimpijsko odličje od Rija 2016. godine.
Sofascore
Istorijski meč za Nikolu Jokića koji je postao četvrti košarkaš ikada koji je ostvario tripl-dabl na Igrama. Srpski centar je imao 19 poena (7/15 iz igre), 12 skokova i 11 asistencija za 38 minuta na parketu.
Vasilije Micić je ostvario identičan poenterski učinak kao nekadašnji saigrač iz Mege, Bogdan Bogdanović je stao na 16, a Aleksa Avramović je imao 13 poena, pet skokova i četiri asistencije.
Sofascore
Nemačka: Bonga 6, Da Silva, Lo, Gifi, Vajler Beb 5, Vojtman 3, F. Vagner 18, Tajs 2, M. Vagner 16, Šreder 13, Tima 111, Obst 9
Franc Vagner je sa 18 poena, devet skokova i četiri asistencije bio najbolji kod Nemačke, a nije mnogo zaostajao ni njegov brat Mo sa 16. Dvocifreni su bili još Denis Šruder sa 13 poena i šest asistencija, odnosno Johanes Timan sa 11.
"Orlovi" su bolje ušli u meč i bili u ulozi tih koji diktiraju tempo. Ovoga puta, preokreta nije bilo, pa smo stigli i do zasluženog odličja. Da li je moglo i više, sada nije važno.
Ono što jeste je to da nam se drugi put nije ponovilo da prokockamo veliku prednost. Protiv tzv. "drim tima" smo u jednom trenutku imali 14, a ovde +19 što je na kraju bilo sasvim dovoljno.
Štaviše, Nemci niti u jednom trenutku meča nisu vodili. Nerešeno su imali samo pri rezultatima 0:0 i 3:3. Kada tako odigrate protiv aktuelnog šampiona sveta, jasno je da ste verovatno i više od bronze zaslužili.
U nemogućnosti da bilo šta urade u "reketu", košarkaši Nemačke su pokušali da ispucavanjem trojki naude Srbiji. Na njihovu žalost, to im ovoga puta nije prošlo.
Čak 34 pokušaja, solidnih 13 ubačenih, ali to nije bilo dovoljno protiv Srbije koja je uspela u onome što je bio cilj i put ka pobedi – da ima manje izgubljenih lopti.
Kako smo već utvrdili da tokom meča rezultatske brige nije bilo, postojale su samo one u vezi sa povredama naših igrača. Dobrić se u jednom trenutku našao na zemlji, Micić dobio lakat u nos, ali je ponajviše zabrinuo Bogdanović koji je povredio šutersku ruku i činilo se u jednom trenutku da neće moći da nastavi.
Nastavio je i to na kakav način. Čini se, Bogdan je jedan od onih kojima je ova pobeda najviše značila.
"Šta da kažem? Šalim se. Presrećan sam, majke mi, što smo dobili ovo. Toliko je teško bilo oporaviti se od one utakmice, ustati u sedam... Nismo ni spavali lepo. Pokazali smo karakter, ujedinjenost koju imamo. Pobednički mentalitet", rekao je Bogdanović posle meča.
Srbiji je ovo četvrta medalja u Parizu, a osma u istoriji našeg nacionalnog tima, računajući i Jugoslaviju (jedno zlato, pet srebra, dve bronze).
Sledi meč koji će odrediti pitanje šampiona. SAD i Francuska od 21 čas igraju u finalu.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ingasio Prades Pons rekao je da njegova ekipa u utakmici protiv Farskih Ostrva nije bila na očekivanom nivou.
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Tomas Tuhel najavio je neobičnu taktiku za nastup te selekcije na Svetskom prvenstvo 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.
Košarkaši Filadelfije pobedili su Golden Stejt kod kuće rezultatom 99:98, zahvaljujući blokadi Tajriza Meksija nad Dientonijem Meltonom – uz zvuk sirene.
Košarkaši Boston Seltiksa ostvarili su jednu od najubedljivijih pobeda u NBA sezoni, pošto su u gostima savladali Vašington Vizardse rezultatom 146:101.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ingasio Prades Pons rekao je da njegova ekipa u utakmici protiv Farskih Ostrva nije bila na očekivanom nivou.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar