Nova vest
b92
Košarka 5

7.8.2024.

15:09

Pešić otkrio kako je Jović, pa pomenuo još jednog igrača: "Nije se osećao dobro"

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić je otkrio zdravstveni bilans ekipe pre polufinalni duel sa Amerikancima.

Autor:B92.sport

B92.sport
Pešić otkrio kako je Jović, pa pomenuo još jednog igrača: "Nije se osećao dobro"
FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ nr

Srbija je posle istorijskog preokreta uspela da savlada Australiju i plasira se među četiri najbolje ekipe na najvećoj sportskoj smotri.

"Orlovima" u četvrtfinalu nije na raspolaganju bio Nikola Jović zbog bolesti. 

On je prethodnih dana bio bolestan, a u ponedeljak nije ni trenirao sa ekipom.

"Zdravstveno stanje Nikole Jovića je bolje, nadamo se da će sutra moći da trenira sa ekipom. Vanja je imao isto nekih problema posle utakmice, nije se osećao dobro. Evo danas je bolje, srećom da ne igramo već danas, pitanje je da li bi i on mogao da igra. Ali nadamo se, evo sad pre 15 minuta me je obavestio da je dobro. Bio je na ručku, dobro je sa zdravljem i nadamo se što da ostane tako", poručio je selektor.

Podsetimo, susret dve selekcije u polufinalu je na programu u četvrtak od 21.00 čas.

Podeli:

Komentari 5

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

5 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu