Posle nepotrebne drame u završnici meča, u kom su vodile i 20 razlike, za prvu recku u grupi A pao je Portoriko 58:55.
Pomračenje i totalni pad izabranice Marine Maljković imale su u poslednjoj deonicu, gde su za 10 minuta igre postigle samo tri poena.
Videli smo i incident u kom je učestovala Dragana Stanković sa Holingšed iz Portorika, koji je pretio da eskalira u tuču i da odredi kraj ovog susreta.
Iz Lila za B92.sport
Dejana Popović
Ipak, Srbija je uspela da se izvuče iz dramatične situacije i mogla je da slavi prvu pobedu u Lilu.
"Jako mi je žao što smo izgubili onu veliku prednost koju smo imali. I dalje mi nije jasno zašto se to dešava. I nadam se da ćemo prestati to da radimo, jer može jako da nas košta. Sad smo uspeli da pobedimo, ali definitivno nijedna od ovih ekipa koje su učesnice Olimpijskih igara neće odustati, igraće do poslednjeg momenta. Tako da mislim da moramo da svedemo te dekoncentracije i greške na minimum", rekla je Tina Krajišnik posle meča u Lilu.
Ugasila se Srbija u početkom poslednje deonice, a kapitenka reprezentacija pokušala je da objasni šta je bio razlog takvog stanja na terenu.
"Jednostavno, malo ta njihova agresivnija igra koja je možda bila preterana u nekim momentima. Sudije to nisu svirale i tu su nas ubacili u neki kontraritam. Nismo se dovoljno dobro snašle i onda su pogodile neke šuteve. Neki su bili otvoreni, neki nisu. Tako da njih je to vratilo. Imaju jednostavno taj borbeni mentalitet. Oni jesu takva ekipa i zato su ovde", kaže Tina.
Tanjug/AP Photo/Michael Conroy
Bilo je reči i o pomenutom incidentu Dragane Stanković, koja je burno reagovala nakon što ju je protivnica vukla za ruku posle jednog kontakta ispod koša.
"Iskreno, nisam najbolje videla jer sam bila na klupi, ali mislim da je to što sam upravo rekla. Suđenje je bilo tako da su potpuno pustili kontakt i definitivno nismo mogli da završimo na koš zbog tih povlačenja. Tako da verujem da je Dragani u jednom momentu pala klapna, da joj se smračilo, jer nisam videla kako ju je ta devojka povukla. Ali eto, sudijska odluka je na kraju i dosudila da jedne druga imaju bacanje. Bespotrebno, ja se nadam da neće biti takva situacija. Ali opet kaže, malo je suđenje ... Previše dopušten taj kontakt. Nije ni lepa košarka, niti može lepo da se igra", jasna je Krajišnik.
Srbija sa trijumfom čeka drugi meč u grupi, u kojoj su još Kina i Španija.
Dve ekipe odigrale su tvrd meč i "crvena furija" je u finišu uspela da slomi otpor Kineskinja, koje su naredni rival Srbije.
"To su Olimpijske igre. Nema odustajanja. One su baš dobro pokazale, Španija im je bukvalno celu utakmicu disala za vrat i na kraju su uspela da prelomi i da pobedi. Eto, a vidimo da je Kina u definitivno boljoj formi nego kada smo igrali sa njima one prijateljske utakmice, tu su došle i te dve igračice. Tako da nas očekuje sigurno teška utakmica. I definitivno kažem, ako budemo igrali kao prvo poluvreme, imamo šanse. Ali ako budemo napravili ove greške kao u trećoj četvrtini, mislim da neće biti dobro. Ali eto, opet kažem na nama i na trenerima da to svedemo na minimum", poručila je Tina Krajišnik.
Marko Arnautović je sa Austrijom još ranije izborio izborio plasman na Mundijal, pa je u martovskom "prozoru" igrao dve prijateljske utakmice, ali i iskoristio priliku da poradi na marketingu.
Vlade Đurović, bivši košarkaški trener i stručni konsultant TV Arena Sport je bio gost "Jutra" na TV Prva i govorio o proteklom derbiju u Evroligi, kao i šansama Zvezde do kraja sezone.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Srbija će imati razloga da prati završnicu NCAA sezone u ženskoj konkurenciji – Anđela Dugalić izborila je sa svojim timom plasman u veliko finale "Martovskog ludila".
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović izjavio je pred utakmicu šestog kola Top 8 faze ABA lige da njegovu ekipu očekuje težak meč protiv Igokee.
Košarkaška liga Grčke je izrekla kazen za Tajlera Dorsija, Kendrika Nana i Matijasa Lesora posle sukoba na derbiju između Panatinaikosa i Olimpijakosa.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Chery i Jaguar Land Rover zajednički su lansirali Freelander kao samostalan premijum brend električnih vozila. Konceptni automobil Concept 97 predstavljen je na Sajmu automobila u Njujorku.
Iako su mnogi očekivali da će Apple uskoro potpuno "sakriti" senzore ispod ekrana, najnoviji izveštaji sugerišu da će prepoznatljivi Dynamic Island (dinamičko ostrvo) krasiti prednju stranu iPhone uređaja još neko vreme.
Kompanija TP Vision, koja stoji iza brenda Philips, donela je neočekivanu odluku koja će značajno promeniti korisničko iskustvo na njihovim predstojećim TV modelima.
NordVPN je predstavio My Location, besplatni alat koji korisnicima omogućava da odmah provere svoju pravu fizičku lokaciju i virtuelnu lokaciju koju vide sajtovi koje posećuju.
Xiaomi je objavio rezultate za 2025. godinu, pohvalivši se porastom prihoda od 25%. Ukupna dobit dostigla je 4,9 mlijardi evra, a najveće iznenađenje dolazi iz sektora električnih automobila.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar