Tomašević: "Očigledno možemo da se nosimo sa Amerikancima, treba da ubacimo 100+ poena"
Nekadašnji srpski košarkaš Dejan Tomašević veruje u dobar rezultat košarkaške reprezentacije Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu
Izvor: Mozzart Sport
Srđan Stevanović/Starsport
Tomašević svoj optimizam bazira na tome što je sastav Srbije u odnosu na onaj koji je osvojio srebro na Svetskom prvenstvu u Manili pojačan sa Nikolom Jokićem i Vasilijem Micićem.
“Raduje me to što su se odazvali svi, što je Nikola (Jokić) tu. Imam iskustvo igranja za reprezentaciju, mnogo je bitno da iz rezultata ostvarenog prošle godine u Manili ulazimo u najjače takmičenje za svakog sportistu. Još je bolja stvar to što, verovatno zbog Evropskog prvenstva u fudbalu, igrači nisu bili toliko u fokusu, imali su potreban mir da se spreme“, kaže Tomašević za Mozzart Sport i dodaje:
“Čak i one dve utakmice u Abu Dabiju, iako nikad nije dobro izgubiti, dobro su došle na neki način, da ljudima malo splasnu ambicije. Opet, na poslednje dve utakmice u Beogradu, Srbija je pokazala da ima kvalitet. Reprezentacija, iako nisam unutra i ne znam šta se dešava, deluje maksimalno spremna i takva ulazi u takmičenje. Ima dosta prostora za napredak, verujem da će i Nikola Jović biti još spremniji, još kvalitetniji. Njemu su potrebni treninzi i uvodne utakmice. Imamo ekipu koja je kadra da se umeša u borbu za medalju“.
Nikola Jokić je opravdano najviše u fokusu ne samo naše, već i svetske javnosti. Pre dve godine, na Evrobasketu nismo uspeli da osvojimo zlato sa njim, a u međuvremenu je postao NBA šampion sa Denverom.
“Znači puno. Opet, Nikola imao razvojni put kakav je imao, u mlađim kategorijama reprezentacije ima jednu medalju, posle srebro u Riju. Mnogo je važno, po meni, kada igraš u mlađim kategorijama i osetiš tu atmosferu, pa još ako osvojiš nešto pronađeš se generacijski sa ostalima, pa nastavite zajedno u A selekciji. Ono što se posejalo u mlađim kategorijama, ubira se kasnije. I da nije Nikola osvojio NBA titulu, a jeste, što je zaista neprocenjivo, on je lider, pobednik, ne razmeće se izjava van terena, već pravi lider koji svojim primerom i radom na treningu i utakmicama stavlja svima do znanja da želi u svakoj utakmici da pobedi. To je nešto što je, ne mogu da kažem jedinstveno, ali to je njegova odlika koja ga krasi i zbog toga je već sada ako ne najbolji, onda jedan od najboljih u istoriji srpske košarke“.
Srđan Stevanović/Starsport
Muška košarkaška reprezentacija Srbije otvara Olimpijski turnir utakmicom protiv SAD. Tomašević veruje da možemo da se nosimo sa njima.
“Očigledno je da možemo da se nosimo sa njima, pokazalo se to u onom meču u Abu Dabiju, iako je kasnije razlika bila ubedljiva, ali i mi smo tada već mešali petorke, isprobavali druge kombinacije. Rekao bih da nije razlika kao što je nekada bila, pre dvadeset i kusur godina. Očigledno je da i druge reprezentacije, naročito na fizičkom planu, polako stižu SAD. Možda je ova utakmica protiv Južnog Sudana dovoljno dobar pokazatelj da može da se igra“, priča Tomašević i ističe:
“Ono što je nama potrebno jeste da ubacimo preko 100 poena. Bez obzira na našu fenomenalnu odbranu i neki sporiji ritam, Amerikanci su uvek tu na oko 100 poena. Tako da, ekipa koja želi njih da pobedi mora da bude iznad toga. Nije to nikakva demagogija, već je činjenica da moramo da ubacimo više od 100 poena, da se iskoristi svaka prilika za lake koševe. Njihova tranzicija u odbrani nije njihovo najjače oružje, treba da se pogodi dosta šuteva za tri... Efikasnom igrom i korišćenjem svake njihove greške, možemo da dođemo u dobru poziciju. To je ključ za pobedu. Bez obzira na sve, prva je utakmica i naredne dve svakako moraju da se dobiju. Najbitnije je da stignemo do četvrtfinala, to je najvažnija utakmica“.
Svetsko prvenstvo donosi nezaboravne trenutke, ali i razočaranja. Dok su pojedini fudbaleri zasijali na najvećoj sceni, bilo je i onih od kojih se očekivalo mnogo više.
Legendarni štoper, koji je sa Čelsijem osvojio Ligu šampiona, Ligu Evrope i tri titule u Premijer ligi, posebno je impresioniran zrelošću mladog fudbalera.
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Dejan Stanković nije krio zadovoljstvo posle pobede Crvene zvezde nad Larnom (4:0). Trener crveno-belih posebno je pohvalio pristup ekipe, poručio da tim mora da bude još efikasniji, a govorio je i o Kostovu i Bukariju.
Kapiten Kristijansunda Dan Peter Ulvestad osvojio je VIP putovanje na finale Svetskog prvenstva u vrednosti od 41.000 evra, ali mu klub nije dozvolio da ranije napusti ekipu. Kada je posle prvenstvenog meča krenuo na put, kaš
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Saša Obradović je zasukao rukave u Hapoelu iz Jerusalima i već sklapa tim za novu sezonu. Srpski trener želi NBA pojačanje, a izraelski klub je navodno spreman da izdvoji tri miliona dolara za potpis Dejvida Rodija, doskorašnjeg košarkaša Denver Nagetsa.
Fondacija "Bogdan Bogdanović" otvorila je renoviran košarkaški teren u Osnovnoj školi "Slobodan Sekulić" u Užicu, pružajući učenicima bezbedniji i kvalitetniji prostor za igru, sport i druženje.
Nekadašnji centar Partizana Đorđe Gagić evocirao je uspomene na period koji je proveo u crno-belom dresu, te je spomenuo sadašnjeg kapitena reprezentacije Srbije Bogdana Bogdanovića.
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Dejan Stanković nije krio zadovoljstvo posle pobede Crvene zvezde nad Larnom (4:0). Trener crveno-belih posebno je pohvalio pristup ekipe, poručio da tim mora da bude još efikasniji, a govorio je i o Kostovu i Bukariju.
Španija i Argentina igraju finale Svetskog prvenstva. Mesi juri poslednju titulu, Jamal i "crvena furija" žele svetsku krunu, a evo svega što treba da znate pred veliki spektakl.
Tesla Cybertruck doživeo je jednu od najtežih nesreća od početka prodaje ovog modela, nakon što je kamion za selidbe izgubio kontrolu i izazvao lančani sudar u američkoj saveznoj državi Merilend.
Porsche je kroz svoj ekskluzivni Sonderwunsch program izradio potpuno jedinstveni Taycan Turbo GT za kupca iz Švajcarske, koji u svojoj garaži već poseduje čak tri Taycana.
Umesto vazduha, ove gume koriste posebne fleksibilne nosače koji preuzimaju težinu vozila, putnika i tereta. Trenutno se ugrađuju na mala vozila poput golf-vozila i minibuseva namenjenih prevozu starijih osoba.
Mercedes-Maybach predstavio je novi GLS 680 za 2027, luksuzni SUV koji donosi osvežen izgled, novi V8 motor sa blagim hibridnim sistemom i još bogatiju opremu. Model će se proizvoditi u Mercedesovoj američkoj fabrici.
Kineski AI model Kimi K3 nadmašio je američke rivale na testovima programiranja. Zbog pristupačne cene i bezbednosnih strahova, Bela kuća i NSA razmatraju potpunu zabranu kineskih AI platformi u SAD.
Naučnici su napravili dron Phantom Twist koji se rotira 25 puta u sekundi i koristi zamućenje pokreta kako bi postao skoro nevidljiv za ljudsko oko, ostavljajući samo blagi trag u vazduhu.
Nvidia uvodi hlađenje novih Rubin AI servera tečnošću temperature 45°C. Ova tehnologija drastično smanjuje potrošnju struje i vode, eliminisanjem bučnih ventilatora i tradicionalnih rashladnih sistema.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar