Nova vest
b92
Košarka 91

20.7.2024.

23:10

Lebron spasao "Drim tim" – tripl-dabl potencijalnog pleja Partizana VIDEO

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država su savladali Južni Sudan sa 101:100, u okviru pripremnog meča za Olimpijske igre u Parizu.

Autor:B92.sport

B92.sport
Lebron spasao "Drim tim" – tripl-dabl potencijalnog pleja Partizana VIDEO
EPA-EFE/ALI HAIDER

"Drim tim" je do pobede došao posle velikog preokreta, na poluvremenu je Južni Sudan imao +14 (44:58), ali su zahvaljujući najviše dobroj igri Lebrona Džejmsa uspeli da preokrenu i upišu pobedu.

Lebron je upisao 23 poena uz šest skokova i isto toliko asistencija, pratili su ga Entoni Dejvis sa 15 poena i 11 skokova, kao i Džoel Embid sa 14 poena i sedam skokova.

Dvocifreni su bili i Stef Kari sa 12 i Entoni Edvards sa 11 poena.

Kod Južnog Sudana se istakao Karlik Džons sa tripl-dablom, upisao je 15 poena uz 11 asistencija i isto toliko skokova. Imao je i dve ukradene lopte.

Pored njega, odlični su bili Marijal Šajok sa 25 i Džej Ti Tor sa 14 poena.

Sudanci su odlično ušli u meč, držali su ritam sa Amerima, čitavu prvu četvrtinu, najviše zahvaljujući Karliku Džonsu i Marijalu Šajoku. Na kraju su imali dva poena prednosti.

Dobru igru su preneli i u drugu četvrtinu, nastavili su da "plešu" po terenu, brzo su stekli dvocifrenu prednost (28:38), a u istom ritmu su nastavili do kraja prvog poluvremena, kako bi na kraju imali velikih +14 (44:58).

Džons je bio taj koji je nosio Južni Sudan,  imao je na svom kontu devet poena, šest skokova, isto toliko asistencija i dve ukradene lopte.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by B92 Sport (@b92.sport)

Ipak, u nastavku se "Drim tim" probudio, što bi se žargonski reklo "ubacio u brzinu" i brzo istopio prednost. Ameri su do sredine trećeg kvartala prišli na -4 (58:62), ali odgovorio je Južni Sudan na kratko i vratio dvocifrenu prednost (65:76).

Na kraju nisu uspeli da izdrže i na samom kraju četvrtine su Ameri preuzeli vođstvo i sa +5 ušli u poslednji kvartal (81:76). Najviše zahvaljujući Entoni Dejvisu i Lebronu Džejmsu.

Nisu se predavali Sudanci do samog kraja, nekoliko puta su bili na posed zaostatka u poslednjoj četvrtini, čak je na kraju Džej Pi Tor pogodio za tri poena i doneo vođstvo svojoj ekipi 100:99. Ipak, na kraju su Ameri uspeli u 20 sekundi da organizuju dobar napad preko Lebrona i dođu do minimalne pobede – 101:100.

Poslednji napad je išao preko Karlik Džonsa, ali nije uspeo da pogodi za pobedu Južnog Sudana.

Košarkaši SAD imaju još jednu proveru pred Olimpijske igre, na turniru u Londonu, gde su meč igrali sa Južnim Sudanom, odmriće snage sa aktuelnim šampionom sveta – Nemačkom.

Podeli:

Komentari 91

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

11 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu