Novinar iz Tuzle Edin Skokić podneo je krivičnu prijavu protiv košarkaša Jusufa Nurkića zbog, kako tvrdi, psihičkog nasilja, uznemiravanja i proganjanja putem društvenih mreža.
Da je predmet formiran potvrdio je portparol Tužilaštva Tuzlanskog kantona Admir Arnautović, koji je istakao da su nadležni već sproveli određene provere.
"Novinar Edin Skokić podneo je krivičnu prijavu Kantonalnom tužilaštvu Tuzlanskog kantona protiv košarkaša Jusufa Nurkića. Na osnovu prijave formiran je predmet i po nalogu postupajućeg tužioca istražitelji OKP PU Tuzla preduzimali su provere prijavljenih radnji, te je na okolnosti iz prijave saslušano prijavljeno lice", rekao je Arnautović.
Prema njegovim rečima, Skokić je kasnije podneo još jednu prijavu protiv istog lica, koja je spojena sa postojećim predmetom.
"Po nalogu tužioca, policijski istražitelji će obaviti dodatne provere prijavljenih radnji, nakon čega će Tužilaštvu dostaviti izveštaj. Nakon analize izveštaja i pratećih materijalnih dokaza biće doneta tužilačka odluka, odnosno utvrđeno da li u prijavljenim radnjama ima elemenata krivičnog dela", dodao je portparol tužilaštva.
EPA/GEORGI LICOVSKI
Skokić izneo svoje tvrdnje
Novinar tvrdi da je sukob sa Nurkićem počeo nakon teksta koji je objavio pred Evrobasket, a u kojem je kritikovao tadašnje poteze reprezentativca Bosne i Hercegovine.
"Sve je počelo prošle godine pred Eurobasket, kada sam napisao tekst o reprezentaciji. Nurkić je na Fejsbuku objavio post u kom je kritikovao Košarkaški savez BiH i uslove rada. Meni je to bilo iritantno, pa sam napisao kritički tekst pod naslovom 'Ćuti i treniraj'", rekao je Skokić.
On tvrdi da je nakon toga Nurkić objavio njegovu fotografiju uz komentar koji je shvatio kao indirektnu pretnju.
"Nakon prvenstva, na svom zvaničnom profilu objavio je moju fotografiju uz komentar da će biti 'veselo', koristeći ulični žargon koji se može shvatiti i kao indirektna pretnja. To je bio prvi put da sam ga prijavio Kantonalnom tužilaštvu", naveo je.
Skokić je dodao da su kasnije, prema njegovim tvrdnjama, usledile i objave sa izmenjenim fotografijama.
"U decembru je otišao korak dalje – koristeći veštačku inteligenciju, montirao je moje fotografije, napravio od mene klovna i objavljivao to u dva navrata na profilu koji prati oko 150.000 ljudi", rekao je.
Kako je istakao, dugo nije želeo da reaguje, ali je odluku promenio kada je smatrao da situacija utiče i na njegovu porodicu.
"Tada sam shvatio da je to počelo da utiče na moju decu i moju porodicu. Proverio sam njegov zvanični profil i video da su ti sporni i uvredljivi sadržaji o meni i dalje javno dostupni", izjavio je Skokić.
Dodao je da razmatra i privatnu tužbu za klevetu i uvredu, dok sada očekuje odluku nadležnih institucija.
"Podneo sam je na osnovu odredaba zakona koje se odnose na proganjanje i verbalno nasilje na društvenim mrežama. Verujem da je umesto reakcije prema Savezu s kojim je bio u sukobu ili onima s kojima ima sportske nesuglasice, izabrao mene jer je procenio da sam 'najslabija karika'", zaključio je novinar.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Druga runda evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027. godine u Kataru počinje u avgustu, a 24 reprezentacije u naredna tri kvalifikaciona prozora bore se za 12 mesta na planetarnoj smotri.
Evropske kvalifikacije za Mundobasket u Kataru 2027. ulaze u svoju drugi deo, a 24 reprezentacije spremne su za novu borbu u četvrtom kvalifikacionom prozoru, koji će početi 27. avgusta.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Druga runda evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027. godine u Kataru počinje u avgustu, a 24 reprezentacije u naredna tri kvalifikaciona prozora bore se za 12 mesta na planetarnoj smotri.
Evropske kvalifikacije za Mundobasket u Kataru 2027. ulaze u svoju drugi deo, a 24 reprezentacije spremne su za novu borbu u četvrtom kvalifikacionom prozoru, koji će početi 27. avgusta.
Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović pre godinu dana završio je karijeru, a nakon što su se slegli utisci iz bogatog igračkog perioda, može na miru da analizira uspone i padove.
Druga runda evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027. godine u Kataru počinje u avgustu, a 24 reprezentacije u naredna tri kvalifikaciona prozora bore se za 12 mesta na planetarnoj smotri.
Svi navijači Ferarija, kojih ima mnogo kao sunce čekaju da ovaj najslavniji tim u istoriji Formule 1 napokon dođe do titule, ali kako stoje stvari čekanje će i dalje trajati.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Ne treba sada dizati u nebesa na osnovu jedne utakmice, ali pohvala se mora iskazati. Zvezdaši su sa "Marakane" otišli zadovoljni, predstavom, ali i rezultatom. I velikim nadama koje polažu u Rijeru.
Volkswagen je predstavio novi Tukan, kompaktni pikap namenjen Južnoj Americi. Proizvodiće se u Brazilu, a u ponudi će biti i verzija sa blagim hibridnim pogonom.
BMW, Hyundai, Mercedes i Tesla razvijaju humanoidne robote za rad u fabrikama, ali testiranja pokazuju da ljudi za sada i dalje obavljaju iste zadatke brže i efikasnije.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar