Nova vest
Vesti 0

8.3.2026.

14:07

Veliko finale u Kući slavnih: Akademija partner Partizana protiv najbolje srednjoškolske ekipe Amerike

Husak akademija sa kojom sarađuje KK Partizan igra veliko finale NEPSAC lige, jednog od najprestižnijih takmičenja u američkoj srednjoškolskoj i pripremnoj košarci.

Autor:B92.sport

B92.sport
Veliko finale u Kući slavnih: Akademija partner Partizana protiv najbolje srednjoškolske ekipe Amerike
ISA Hoosac

Utakmica je na programu u nedelju od 15 časova u dvorani "Naismith Memorial Basketball Hall of Fame" u Springfildu.

Protivnik je moćan Njuman iz Bostona, trenutno prvoplasirana srednjoškolska ekipa u Sjedinjenim Američkim Državama. Tim iz Bostona u svom sastavu ima dvojicu izuzetno talentovanih košarkaša sa statusom "five-star recruit", koji su već potpisali za Univerzitet Mičigen i projektuju se kao potencijalni izbori među prvih 20 pikova na budućem NBA draftu.

Ipak, ekipa Husak akademije ima svoje adute. Tim predvode talentovani igrači Dušan Erić, Dimitrije Pavlović i Uroš Ostojić, koji su bili ključni faktor u plasmanu u finale i jednoj od najuspešnijih sezona škole.

Stručni štab predvodi glavni trener Aleksandar Miljenović, brat srpskog reprezentativca Stefana Miljenovića, uz pomoćnog trenera Matiju Milovića. Za organizaciju i sportski deo tima zadužen je generalni menadžer Nemanja Marić, dok iza čitavog projekta stoje vlasnici akademije Rade Džambiv i Bojan Grubišić.

Ova akademija posebno je zanimljiva i za srpsku košarku, pošto će upravo sa njom Partizan ovog leta organizovati košarkaški kamp u Sjedinjenim Američkim Državama, čime će saradnja između beogradskog kluba i američkog košarkaškog sistema dobiti novu dimenziju.

Veliko finale u Kući slavnih: Akademija partner Partizana protiv najbolje srednjoškolske ekipe Amerike
ISA Hoosac

Finale u dvorani Kuće slavnih košarke predstavlja vrhunac sezone u NEPSAC ligi i jednu od najvećih pozornica za mlade talente koji žele da se dokažu pred brojnim skautima sa američkih univerziteta i profesionalnih klubova.

Duel između Husek akademije i Njumana obećava vrhunsku košarku i sudar jednog od najuspešnijih timova u ligi i trenutno najjače srednjoškolske ekipe u Americi.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

5 d

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

6 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu