Dominikana bez šest igrača šokirala SAD u Kaliforniji VIDEO
Košarkaši Dominikanske republike savladali su reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 87:79, u trećem kolu kvalifikacija za Mundobasket 2027. godine.
Izabranici selektora Nestora "Če" Garsije potpuno su iznenadili košarkaški svet i navijače u kalifornijskom mestu Oušnsajd, gde se igrao ovaj susret.
Ovaj rezultat još je impresivniji ako se uzme u obzir da je Dominikanska republika nastupila bez sedam svojih najboljih igrača, uključujući Karla Entoni-Taunsa, Andresa Feliza, Žana Montera, Krisa Duartea, Lestera Kinjonesa i Dejvida Džouns-Garsije.
Dominikana je rano stekla veliku prednost, 9:0 i 15:5, pa je već nakon prve četvrtine imala dvocifrenu prednost.
Prišli su Amerikanci, za koje su igrali Elfrid Pejton i Džejms Vajzmen od poznatijih košarkaša, na -1 u drugoj deonici, ali nijednog trenutka nisu uspeli da povedu.
Ključna je bila treća deonica u kojoj je Dominikana uspela da pobegne na maksimalnih +19 i tada je meč bio prelomljen.
Garsija je izgradio tim oko veterana centra Anhela Delgada, koji je postigao 11 poena, ali i imao ogroman doprinos u odbrani.
"Nedostaje nam mnogo momaka. Momci su važni za naš tim i uspeli smo bez njih. Znam da su veoma srećni u ovom trenutku. Nisu mogli da dođu, nisu mogli da budu ovde, a mi smo to uradili samo za našu zemlju i za naše porodice", rekao je Delgado i dodao:
"Govorio sam našim momcima da niko ne veruje u nas. Svi su sumnjali da možemo da pobedimo u ovoj utakmici jer je grupa koja je došla ovde puno mladih momaka i puno momaka koji samo igraju u Dominikanskoj Republici. Rekao sam im na poluvremenu: 'Možemo mi to.'"
Blistao je Hasel Peres sa dabl-dablom od 20 poena i 10 skokova. Anderson Mehija je imao 14 poena, a Džeri Matos i Gelvis Solano su dodali po 13.
Brendon Najt je predvodio SAD sa 20 poena. Dakota Matijas je imao 12, a Pejton i Vajzmen su ubacili po devet.
Ovo je selekciji Čea Garsije druga pobeda u tri odigrana meča, nakon pobede i poraza protiv reprezentacije Meksika.
Vaterpolo reprezentacija Srbija doživela je poraz u poslednjem kolu druge faze kvalifikacija za završni turnir Svetskog kupa, čime je ostala bez šanse da se bori za trofej.
Pio Esposito, fudbaler Intera, osvrnuo se na nedavni meč baraža za plasman na Mundijal protiv BiH u Zenici, u kom je bio jedan od tragičara promašivši penal.
I dalje kada se spomene Partizanova generacija momaka koji su rođeni 1988. godine izaziva strahopoštovanje u razgovorima, a među liderima je bio Miloš Karišik.
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar