Nova vest
Logo
Košarka 1

12.11.2025.

18:30

Simultanka Andreja Stojakovića – 23p bez ubačene trojke VIDEO

Srpski košarkaš Andrej Stojaković odigrao je najbolju utakmicu od letošnjeg prelaska na Ilinoj koledž iz Kalifornije.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Simultanka Andreja Stojakovića – 23p bez ubačene trojke VIDEO
Profimedia/Scott Kinser/Cal Sport Media

Sin poslavljenog srpskog reprezentativca Predraga ubacio je 23 poena u pobedi svog tima nad Tekas Tekom - 81:77.

Stojakoviću junioru ovo je bio drugi meč za Ilinoj, u prvom je ubacio devet poena, što je, ispostavilo se, bilo tek zagrevanje za ono što je usledilo u narednom meču - iz igre je šutirao 11/16.

Samo jednom je šutnuo za tri poena - i promašio.

Sa linije penala imao je učinak 1/2.

Predani američki statističari izvukli su podatak da je Andrej Stojaković prvi igrač od Terensa Šenona Džuniora (sezona 22/23) koji je kao rezerva ubacio 20+ poena protiv jednog od najboljih 25 timova lige.   

Čim je ušao u igru Stojaković se "zapalio" - pogodio je prvih pet šuteva iz igre. 

Ipak, ključan potez za pobedu napravio je u odbrani, u poslednjim sekundama utakmice, kada je blokirao šut za tri poena koji je ispalio igrač Teksasa Kristijan Anderson pri rezultatu 77:80.

U statističke kolone uneo je i tri ukradene lopte, tri skoka i dve blokade. 

 

Podeli:

loader

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu