Alimpijevićev Bešiktaš slavio u trileru – porazi za Čanka i Pavićevića u Evrokupu
Treće kolo Evrokupa donelo je novu dozu neizvesnosti u takmičenju koje iz sezone u sezonu postaje sve izjednačenije. Na terenu su se našla i trojica srpskih trenera – Dušan Alimpijević, Nenad Čanak i Luka Pavićević, a samo je jedan mogao da bude zadovoljan.
Bešiktaš je upisao važnu pobedu na domaćem parketu – 93:88 protiv nemačkog Kemnica.
Tim Dušana Alimpijevića otvorio je meč furiozno, poveo sa 27:19 i na poluvreme otišao sa plus osam. Ipak, gosti su u trećoj četvrtini uspeli da anuliraju prednost i dođu do izjednačenja (68:68), najavivši dramatičnu završnicu.
Kada se činilo da će meč otići u produžetak, presudili su Džona Metjus i Ante Žižić. Metjus je pogodio ključan 2+1 za 87:83, a Žižić je hladnokrvno zatvorio meč sa linije slobodnih bacanja.
Najefikasniji kod Bešiktaša bili su Jigit Arslan (19), Metjus (18), Žižić (17) i Konor Morgan (12). Na drugoj strani, briljirao je Kevin Jebo sa čak 32 poena, dok su ga pratili Kori Dejvis (22) i Jordan Minčev (15).
U Litvaniji je Lietkabelis Nenada Čanka poražen od nemačkog Ulma (94:98), tima koji je tako ostao neporažen nakon tri kola. Gosti su sjajno otvorili utakmicu i već na poluvremenu imali +19 (61:42), ali domaćin nije odustajao.
Čankov tim se u finišu približio na pet poena zaostatka, no Ulm je u odlučujućim trenucima imao više snage i mirnoće. Kod nemačke ekipe istakli su se Kristofer Ledlum (26) i Tobias Jensen (13), dok su u redovima Lietkabelisa najbolji bili Kristijan Kulamae, Ogustin Rabit i Džamel Moris – svi sa po 18 poena.
U Atini, Panionios Luke Pavićevića nije uspeo da parira francuskom Burgu, koji je slavio sa 66:56 i zadržao maksimalan učinak (3-0). Francuzi su od starta nametnuli ritam, stekli devet poena prednosti do poluvremena (34:25), a zatim rutinski kontrolisali rezultat do kraja.
Najbolji u pobedničkom timu bio je Darijus Megi sa 17 poena, dok su Tre Mičel i Kevin Kokila dodali po 10 i 9. Kod Grka, Jorgos Calmpuris (11) i Nejt Votson (10) bili su jedini dvocifreni.
Fudbaler Barselone Mark Bernal propustiće zbog povrede skočnog zgloba prvu utakmicu četvrtfinala Lige šampiona protiv madridskog Atletika, preneo je danas španski As.
Fudbaler Barselone Mark Bernal propustiće zbog povrede skočnog zgloba prvu utakmicu četvrtfinala Lige šampiona protiv madridskog Atletika, preneo je danas španski As.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Republikanski senator Berni Moreno izjavio je da će uskoro predstaviti zakonski predlog o pooštravanju zabrane američke vlade kineskim proizvođačima automobila da uđu na američko tržište.
Novi Android malver pod nazivom NoVoice otkriven je u Google Play prodavnici, skriven u više od 50 aplikacija koje su zajedno preuzete najmanje 2,3 miliona puta.
Američka kompanija Anthropic našla se u centru skandala nakon što je masovnom akcijom uklanjanja sadržaja sa platforme GitHub obrisala na hiljade tuđih repozitorijuma.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar