Američkom košarkašu preti smrtna kazna zbog 132 bombone od kanabisa
Američkom košarkašu Džaredu Šou preti smrtna kazna u Indoneziji nakon što je policija kod njega pronašla gumene bombone od kanabisa.
Izvor: Klix.ba
Dimas Rachmatsyah / Alamy / Profimedia
Šou je u maju ove godine sišao u predvorje svog stambenog kompleksa gde je preuzeo paket koji je sadržavao ilegalno uvezene bombone, a tu ga je dočekalo i deset policajaca na tajnom zadatku.
Objavljen je i video na kojem se vidi kako Šou doziva pomoć dok se prema njemu kreće velika grupa policajaca koja ga hapsi, a sada je za Gardijan ispričao svoju stranu priče.
Tridesetpetogodišnjak iz Dalasa sada se pred sudom u Indoneziji suočava s mogućnošću smrtne kazne ili dugotrajnog boravka iza rešetaka.
"Koristim kanabis kao lek", rekao je Šou Gardijanu telefonom iz zatvora u blizini indonezijskog glavnog grada Džakarte, u svom prvom komentaru za novinare nakon hapšenja.
"Imam upalno stanje zvano Kronova bolest koje je neizlečivo. Nema leka osim kanabisa koji sprečava bol u želucu", objasnio je Amerikanac.
Inače, Šou je bio ključni član Pravire Bandung, koja je osvojila Indonezijsku košarkašku ligu (IBL) 2023. godine, a u tri sezone u zemlji je postigao više od 1.000 poena.
Međutim, sada se nalazi u pritvoru i doživotno mu je zabranjeno učestvovanje u IBL-u.
Šou van sezone živi na Tajlandu, gde je kanabis podložan liberalnijim zakonima.
Ranije je trpeo bolove dok bi bio u Indoneziji, a kaže da su ga ove godine zdravstveni razlozi podstakli da uveze zalihu od 132 gumene bombone.
"Napravio sam glupu grešku, ali ta greška ne bi trebalo da bude povod za smrtnu kaznu ili dug boravak u zatvoru zbog neke jestive hrane. Nikada nisam prošao kroz nešto slično", dodao je Šou, koji kaže da je prošao najmračnije mentalno stanje u svom životu te da se oseća bespomoćno i usamljeno.
Amrikanac, koji igra kao centar ili krilni centar, kaže da mu kanabis pomaže da ublažiti anksioznost i depresiju, kao i nesanicu i bol uzrokovanu Kronovom bolešću.
"Ne koristim ga za zabavu i odlazak na zabave. Zbog mojih problema sa želucem, ponekad mi je teško zadržati hranu u sebi ili otići u toalet. Samo malo ublažava bol", objašnjava Šou.
Šou je rođen 1990. godine u Dalasu i pohađao je Oklahoma Stejt i Juta Stejt koledže, a 2014. izlazi na NBA draft na kojem nije izabran.
Kasnije je nastupao za brojne košarkaške klubove širom sveta, poput Ankare, Santa Kruz Voriorsa, Klub Afrikansa, Fukušima Fajerbondsa, Goesa, Truvila, Hebraika Makabija...
Šampion Evroliga i MVP Fajnal-fora Tajris Rajs smatra da bi Tajrik Džons trebalo da napusti Partizan, upozoravajući da bi tenzije sa navijačima mogle brzo da eskaliraju.
Nemački automobilista Mihael Šumaher, koji je nepokretan već 12 godina, i dalje je najbogatiji vozač Formule 1 u istoriji, objavio je renomirani portal "rejsingnjuz365".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Amazonov Zoox je opozvao 332 robotaksija jer su mogli da "pređu žutu razdelnu liniju i uđu u suprotnu traku ili da se zaustave ispred vozila koja nailaze iz suprotnog smera".
U francuskom selu Pon de Bare, koje broji tek oko sedamsto stanovnika i smešteno je na jugoistoku zemlje, tridesetak meštana pokrenulo je akciju deljenja jednog automobila.
Istaknuta članica italijanske poslovne dinastije Anjeli, Marija Sole Anjeli, preminula je u svom domu u mestu Tore in Pjetra nadomak Rima, u 101. godini života.
WhatsApp nastavlja da unapređuje funkciju Channels, a prema informacijama iz beta verzije aplikacije, korisnike uskoro očekuje nova, prilično zabavna mogućnost.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar