Tursku očekuje duel sa Nemačkom za zlatnu medalju, dok će Grčka protiv Finske pokušati da se izbori za bronzu.
Turska je dominirala tokom prvog poluvremena, otišla na pauzu sa +18, a potom rutinski privela meč kraju u drugom delu igre. Grčka nije bila ni blizu da se vrati u meč. Na kraju ubedljiva pobeda Turske.
U redovima Turske je najbolji bio Erdžan Osmani sa 28 poena, šest skokova i dve asistencije, pratio ga je Džedi Osman sa 17 poena uz po tri skoka i asistencije.
Dvocifreni su bili još Alperen Šengun sa dabl-dabl učinkom, odnosno 15 poena, 12 skokova i šest asistencija, kao i Šejn Larkin sa 14 poena i pet asistencija.
Kod Grčke Kostas Slukas je imao 15 poena uz tri skoka i četiri asistencije, a Janis Adetokumbo dabl-dabl sa 12 poena i 12 skokova.
Sofascore
Turci su dobro ušli u meč, posebno Erdžan Osmani, napravili su seriju 7:0, a Grci su do prvog poena tek došli u trećem minutu meča kada je Tajler Dorsi pogodio za tri poena.
Ekipa Ergina Atmana je odličnom odbranom zatvorila Janisa Adetokumba, nije ni Šengun bio najsjajniji na početku, potrošio se u odbrani, ali je Osmani taj koji je poenterski bio raspoložen.
Do kraja prve četvrtine, Turska je došla do dvocifrene prednosti, a Osmani do 14 poena (26:16).
Odbrane su držale nivo na startu druge četvrtine, a onda se Turska raspucala, posebno Osmani koji je došao do ličnog rekorda sa 18 poena.
Tri minuta pre poluvremena, Turska je došla do +19, a Grčka je bila skoro tri minuta bez poena, u jednom trenutku Turci su imali i velikih +21. Ipak, pogodio je Slukas za tri poena u završnici druge četvrtine za -18 (49:31).
Nije se ništa promenilo ni u drugom poluvremenu. Turska je održavala prednost do samog kraja. Totalno su zatvorili Adetokumba. Bekovi nisu ponudili rešenje.
Do kraja treće četvrtine došli su turci do +21, a onda u četvrtoj dodatno uvećali prednost i slavili ubedljivo. Najviše zahvaljujući Šengunu, Osmanu i Osmaniju.
Šengun je došao do dabl-dabl učinka, a Osmani postao rekorder po broju poena u jednoj nokaut utakmici.
Utakmica sa Nemačkom je na programu u nedelju od 20 časova, a pre toga pratićemo utakmicu za treće mesto između Finske i Grčke.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Pomno su u Fudbalskom savezu Srbije tražili rivale za dva prozora prijateljskih utakmica, a na kraju je "veza" za atraktivan put bio selektor Veljko Paunović.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Selektor košarkaša Turske Ergin Ataman kaže da je tamošnji Savez otpustio menadžera društvenih mreža koji je podelio kontroverznu objavu posle meča sa Grčkom.
Pomno su u Fudbalskom savezu Srbije tražili rivale za dva prozora prijateljskih utakmica, a na kraju je "veza" za atraktivan put bio selektor Veljko Paunović.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Apple već godinama omogućava iPhone korisnicima da promene podrazumevane aplikacije za pojedine sistemske radnje, ali sad je lista ovih aplikacija još šira.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar