Nova vest
b92
Košarka 4

8.9.2025.

20:28

Nemci imaju rešenje za Dončića: "Luka je neverovatan, ali mi smo podmazana mašina"

Nemačka se u četvrtfinalu Evrobasketa 2025 sprema za veliki izazov, duel sa Slovenijom i Lukom Dončićem u Rigi.

Autor:B92.sport

B92.sport
Nemci imaju rešenje za Dončića: "Luka je neverovatan, ali mi smo podmazana mašina"
EPA/CAROLINE BREHMAN

Iskusni centar Johanes Timan istakao je da će ključ biti kolektivna odbrana.

"Luka je neverovatan igrač. Toliko je talentovan da će protiv njega biti jako teško. Ali, ovo je timski sport. Moramo da damo zajednički napor u odbrani, da ga zaključamo i prikažemo najbolje što možemo protiv Slovenije. Oni su celokupno gledano dobar tim, ali sam uveren da možemo da ih kontrolišemo do određene mere", rekao je 31-godišnji Timan.

U osmini finala Dončić je ubacio čak 42 poena u pobedi nad Italijom.

"Njega ne možete da zaustavite, možete samo da ga ograničite. Svi smo videli šta može. Sjajan je igrač, ali, ponavljam, ovo je timski sport i kao ekipa moramo da damo maksimum da ga makar malo usporimo i pobedimo", dodao je Timan.

Njegov učinak do sada na turniru iznosi 6,2 poena, 4,3 skoka, 1,3 asistencije, 0,7 ukradenih lopti i 0,5 blokada u proseku na šest utakmica, uključujući trijumf nad Portugalom u osmini finala.

Debitant u seniorskoj reprezentaciji, Tristan da Silva, beleži 10,5 poena, 3,5 skokova, 1 blokadu, 1 ukradenu loptu i 0,5 asistencija po meču.

"Bili smo kao dobro podmazana mašina, ali Tristan je uneo novu energiju. Doneo je šut i posebnu dozu borbenosti. Sigurno mu nije lako u prvom letu sa reprezentacijom, ali radi sjajan posao, donosi nam poene i odbranu", zaključio je Timan.

Cup Tree provided by Sofascore

Podeli:

Komentari 4

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu