"Orlovi" su u petom kolu doživeli prvi poraz na Evropskom prvenstvu, posle neizvesne utakmice protiv Turske (95:90).
"Kao prvo čestitam Turskoj i našim igračima jer su odigrali odličnu utakmicu, jednu od najboljih na turniru. Mi smo igrali dobro takođe i meč su odlučili neki detalji, recimo mnogo pogođenih trojki turskog tima, a na kraju smo morali da odigramo savršeno i kontrolišemo skok što se dogodilo po mom mišljenju. Mi smo zaslužili da pobedimo takođe, ali večeras je Turska bila malo bolja u odlučujućim momentima", rekao je Pešić u uvodnoj reči.
Upitan je gde se Srbija u ovom trenutku nalazi, a osim toga Pešić je govorio i o stanju Tristana Vukčevića i Alekse Avramovića.
"Izuzev svih koji su favoriti Turska je odigrala baš dobro. Nisu imali padova i bili su pravi protivnik i fizički snažan, iskusan, malo su nas iznenadili šutevima za tri poena sa 18 pogođenih trojki što je malo previše. Naši momci su u ovom trenutku dali maksimum i malo je, naravno, kod takvih utakmica do toga što odlučuju detalji i ostali smo bez snage pa su na bacanjima uzeli neke skokove i da smo ih mi pokupili bilo bi drugačije. Kod nas se ništa ne menja, odlična utakmica i za analizu. Važna je ova utakmica jer možemo da vidimo sa kime ćemo se u neko vreme sastati i nadam se što dalje", istakao je selektor i dodao:
"Imali smo stvarno malo, ne bih da tražim izgovore, zaslužena pobeda Turske i ne želim to da umanjim, ali imai smo problema sa povredama. Vukčević nije ni bio u timu, a kada se igra na visokom nivou i sa puno energije svi su važni. Nije on dobio tešku povredu i biće za dva, tri dana spreman. Najviše nas je poremetila povreda Avramovića koji je povredio petu i to je baš bolno pa nije mogao da nastavi. Nema veze. Imamo malo vremena, do subote ja mislim, dva dana pauze i malo ćemo se oporaviti fizički i raditi na detaljima i unapređenju da se spremimo za utakmicu sa Finskom kao što je Vanja rekao. I to je to."
Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Kako je zadovoljan zaštitom visokih igrača, jer ima nedosuđenih faulova?
"Ima i sa jedne i sa druge strane toga. Igra se dosta fizički, FIBA je napravila takav kriterijum da se dozvoljava jaka igra i mi moramo da se prilagodimo jer ne možemo da menjamo pravila igre. Suđenje je bilo dobro i ako hoćemo da damo neku ocenu suđenja, to je bilo dobro. Držali su kriterijum 40 minuta, bilo je svega i sa naše i sa njihove strane, a voleli bismo da obrate pažnju više na to kada se lopta spušta Jokiću. I mi treba da napravimo faul više pa da imamo izjednačenje. Ne bih ja o suđenju rekao ništa negativno. To je bilo večeras važno da vidimo u napetoj utakmici kako se i mi ponašamo i šta možemo da očekujemo od protivnika i od kriterijuma suđenja. Od svega po malo treba da se nauči", nastavio je Pešić.
Nije želeo da govori o nastupima pojedinaca.
"Ne komentarišem individualne nastupe. Radujemo se svakom dobrom pristupu, odnosu i borbenosti svakog igrača i svi naši igrači su to pokazali. Ne bih tu ja menjao u smislu odnosa prema igri, koncentraciji, želji i to je sve bilo dobro od svih igrača i tako treba da nastave", zaključio je Pešić.
Crvena zvezda je u 18. kolu Evrolige doživela ubedljiv poraz od Pariza, a meč je još jednom osvetlio problem koji muči tim u poslednje vreme — gotovo potpuni izostanak doprinosa od igrača koji je trebao da bude najveće pojačanje ove sezone.
Menadžer fudbalskog kluba Čelsi Enco Mareska izjavio je u Londonu da će igrači londonskog kluba Lijam Delap i Estevao biti spremni za predstojeći meč 18. kola Premijer lige protiv Aston Vile.
Atlanta Hoks su navodno razmatrali mogućnost trejda za Entonija Dejvisa, ali se malo veruje da bi bili spremni da se odvoje od značajnijih igrača ili aktiva.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Menadžer fudbalskog kluba Čelsi Enco Mareska izjavio je u Londonu da će igrači londonskog kluba Lijam Delap i Estevao biti spremni za predstojeći meč 18. kola Premijer lige protiv Aston Vile.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Iako FBI tvrdi da je odluka doneta zbog uštede za poreske obveznike, izbor inostranog vozila umesto američkog brenda ponovo je otvorio pitanje "America First" politike u praksi.
U zvaničnoj Chrome Web Store prodavnici otkrivene su zlonamerne ekstenzije koje mogu da kradu korisničke lozinke, kolačiće sesija i druge osetljive podatke.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar