Turska se mučila sa Crnom Gorom, ali je boljom igrom u trećoj četvrtini napravila ključnu razliku i upisala pobedu.
Poveli su Turci posle prve četvrtine sa +2 (26:24), ali usledio je preokret Crnogorac u drugoj četvrtini i otišli su na poluvreme sa minimalnom prednošću (47:49).
Ipak, u trećoj četvrtini je Turska napravila ključnu prednost, dobili su treću četvrtinu +14 (29:15) i sa dvocifrenom prednošću otišli u poslednji kvartal (76:64). U poslednjoj deonici su održavali stečenu prednost i rutinski priveli meč kraju – 96:85.
U redovima Turske se istakao Alperen Šengun sa dabl-dabl učinkom, odnosno 26 poena uz 11 skokova, pratio ga je Čedi Osman sa 19 poena uz po tri skoka i asistencije, Šehmus Hazer i Furkan Korkmaz su imali po 10 poena.
Kod Crne Gore, Igor Drobnjak se istakao sa 23 poena, tri skoka i pet asistencija, pratio ga je Marko Simonović sa 20 poena i 10 skokova, dok je naturalizovani Kajl Alman imao 13 poena uz pet asistencija.
Bio je to poslednji meč ove dve reprezentacije pred početak Evrobasketa. Turska je u grupi sa Srbijom.
Nemačka pregazila Španiju
Eibner-Pressefoto / Thomas Stoecker / imago sportfotodienst / Profimedia
Košarkaška reprezentacija Nemačke je deklasirala Španiju (95:78) u poslednjem pripremnom meču pred Evrobasket.
Već posle prve četvrtine bilo je +13 za Nemce (24:11). Gotovo čitav meč su održavali dvocifrenu prednost i na kraju upisali ubedljivu pobedu +17 (95:78).
U Nemačkom timu se istakao Franc Vagner sa 29 poena i šest skokova, pratio ga je Denis Šroder sa 22 poena, četiri skoka i devet asistencija.
Dvocifren je bio još Andreas Obst sa 11 poena, dok je košarkaš Partizana Isak Bonga upisao devet poena uz tri skoka i jednu asistenciju.
Kod Španije je Serhio De Larea imao 13 poena, pratio ga je Santiago Justa sa 13 poena i tri skoka, dok je dvocifren bio još Santi Aldama sa 12 poena.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Selektor Turske i trener Panatinaikosa Ergin Ataman se prvi put oglasio nakon uvrede nemačkog plejmejkera Denisa Šrudera, koji je tokom proslave zlata na Evrobasketu izvređao iskusnog stručnjaka.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Toyota je konačno otkrila svoj novi V8 superautomobil, koji bi trebalo da se pojavi u prodaji za oko dve godine kao moćan rival modelima Mercedes-AMG GT i Aston Martin Vantage.
Start-stop sistem u automobilima postao je standard u poslednjoj deceniji, naročito kod vozila sa manjom potrošnjom goriva i strožim ekološkim normama. Koliko je zapravo koristan?
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Komentari 21
Pogledaj komentare Pošalji komentar