Pogledajte kako je Litvanija "razbila" rivala Srbije VIDEO
Polako se zahuktavaju pripreme za Evrobasket, a u četvrtak smo na delu videli i jednog od glavnih konkurenata Srbije u grupnoj fazi, starog poznanika Tursku.
Selekcija Ergina Atamana važi za tim koji bi mogao iz senke da stigne do velikog rezultata u Rigi, međutim, prva provera je pokazala da su Turci daleko od tog nivoa.
Poraženi su ubedljivo od ekipe Litvanije 91:70, iako su Litvanci bili bez Jonasa Valančunasa i Marijusa Grigonisa.
Ipak, Rokas Jokubaitis je sa 13 poena, sedam asistencija i 6 skokova pokazao šta bi moglo da bude rešenje za Atamantovu ekipu.
Litvanija je dominirala, delovala uigrano i fizički nadmoćno, dok je Turska delovala bezidejno i nespremno.
Litvanska dominacija bila je vidljiva već u prvoj četvrtini (12:21), a do poluvremena su gosti stekli velikih +21 (31:52), čime su praktično rešili pitanje pobednika.
Litvanija je imala i 29 poena prednosti, što dovoljno govori o dominaciji gostiju i nemoći turskog tima, koji je od starta delovao potpuno inferiorno.
Pored sjajnog Jokubaitisa, Litvance je predvodio i Margiris Normantas sa 15 poena (3/4 trojke), dok je Tadas Sedekerskis dodao 10 poena.
Najefikasniji u ekipi Turske bio je Džedi Osman sa 17 poena (5/6 za dva), a 15 je dodao FurkanKorkmaz.
Najveća zvezda tima Alperen Šengun je igrao svega sedam minuta i za to vreme ostvario učinak od po četiri poena (1/4 iz igre) i skoka.
U nastavku priprema Turci idu na turnir u Minhen gde će prvo igrati sa domaćinom Nemačkom, a potom možda upravo sa Srbijom, u zavisnosti rezultata polufinala u kojem će rival našoj selekciji biti ekipa Češke.
Crvena zvezda je u 18. kolu Evrolige doživela ubedljiv poraz od Pariza, a meč je još jednom osvetlio problem koji muči tim u poslednje vreme — gotovo potpuni izostanak doprinosa od igrača koji je trebao da bude najveće pojačanje ove sezone.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Mnoge već hvata praznična euforija - u redu je da se opustite, ali je važno da ne sedate za volan ako ste popili "čašicu više". Pre svega zbog bezbednosti sebe i drugih, a onda, u krajnjoj meri, i zbog kazni.
iPhone Air nove generacije i dalje bi mogao da se pojavi na tržištu na jesen 2026. godine, tvrdi na kineskoj društvenoj mreži Weibo insajder poznat pod nadimkom "Fixed Focus Digital".
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar