Iskusni pljemejker tu odluku saopštio je putem saopštenja, koje dostavljeno u medijima, a koje prenosimo u celosti.
"Dragi prijatelji, poštovani ljubitelji i poznavaoci košarke,
Pre svega hvala vam na 30 godina zajedničke borbe, uživanja, radosti i tuge. Došao je trenutak da se oprostim od jedne faze svoje ljubavi prema magičnoj igri pod obručima.
Iza mene, iza nas, je mnogo želje, borbe, odricanja. Osvojenih trofeja, ali i izgubljenih finala. Sve je to košarka i sve je to život. I ja ne bih ništa od toga menjao, baš sve bih - opet isto!
Hvala mojim Valjevcima, mojoj Srbiji. I svim trenerima uz koje sam imao prilike da učim košarku.
Nisam je (još) naučio do kraja. Razmenjivaćemo znanje i iskustvo još dugo ona i ja. Do kraja života.
Ne bih posebno isticao pojedince, odlučujuće minute, najvažnije utakmice... Jer, svaki od tih „detalja“ (treneri, saigrači) bili su važni za moju karijeru.
Najveća zahvalnost ide mojoj porodici. I najveći ponos je kod njih. U poslednje vreme, shvatio sam da je najveće bogatstvo moje igračke karijere – imaću šta da pokazujem deci! Samo da još malo porastu... Pred njima ću biti i jesam – najispunjeniji.
Ne bih da pravim ličnu grešku na kraju, pa ide jedna grupna poruka: „Neizmerno HVALA svakom, ali doslovce, svakom saigraču. Svi ste vi od mene pravili boljeg košarkaša. Pamtim to“.
Svi mi igramo za navijače i zbog njih. Zato, hvala i njima, iskreno i od srca. Prijali su aplauzi i podrška. Kritike motivisale, zvižduci jačali. Bez obzira na klupsku pripadnost, navijač uvek zahteva poštovanje nas zbog kojih su došli u dvoranu. Tokom karijere nisam mnogo čitao komentare niti obraćao pažnju na društvene mreže, ali sam jako dobro osećao svaki uzdah u hali. I svaki muk. Odatle dolazi inspiracija, zbog toga teraš sebe da budeš bolji. I sad, da ne odstupim mnogo od sebe, a poznato je da emocije nisam mnogo otvarao za javnost, ovu ipak želim i moram da podelim: želja mi je da se zna kako sam karijeru završio u klubu koji u mom srcu ima – dominantno mesto.
O ljubavi prema Srbiji, igranju za njen grb i pod voljenom trobojkom, rekao sam sve na parketu. Rečima je nemoguće opisati taj jedinstveni, divni osećaj koji još tinja u meni. Moja otadžbina će za mene zauvek ostati najvažnija i najvoljenija.
Još jednom hvala košarko, vidimo se i nadalje, samo bez patika, dresa i šortsa", stoji u saopštenju Miloša Teodosića.
Miloš Tedosić igračku karijeru završio je u 38. godiniu, a poslednju sezonu odigrao je u Crvenoj zvezdi.
Košarkom je počeo da se bavi u svom rodnom Valjevu, a prvi seniorski klub bio mu je FMP.
Nosio je još dres Olimpijakosa, moskovskog CSKA, Los Anđeles Klipersa, Virtusa iz Bolonje, pre nego je došao u Zvezdu da se oprosti.
Titulu Evrolige osvojio je 2016. godine sa CSKA, a 2010. godine bio je proglašen za MVP oovg takmičenja.
Izabran je i u tim decenije Evrolige (2010-20), tri puta je biran u najbolji sastav takmičenja. Osvojio je i Evrokup i takođe bio MVP i najbolji poenter.
Sa reprezentacijom Srbije ima tri srebra sa EP 2009, SP 2014. i Olimpijskih igara 2016. godine. Takođe, osvojio je tri zlatne medalje na evropskim prvenstvima uzrasta do 16, 18 i 20 godina.
Bitka igrača i Grend slemova se zaoštrava. Teniseri nisu zadovoljni udelom u prihodima i traže da Grend slem turniri budu kao ATP i WTA. Prvi protesti su zakazani na Rolan Garosu.
Partizan je ovog proleća postao hit na evropskom rukometnom tržištu, a dolazak selektora Srbije Raula Gonzalesa na klupu jasno je pokazao da crno-beli planiraju da igraju Ligu šampiona od septembra.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Janik Siner osvojio je masters u Rimu, postao najmlađi teniser u istoriji koji je osvojio sve Masters 1000 turnire i prekinuo gotovo 50 godina čekanja Italije na domaćeg šampiona u prestonici.
Sautempton definitivno neće igrati finale plej-ofa Čempionšipa nakon što je odbijena njihova žalba povodom velike "Spajgejt" afere koja je potresla engleski fudbal.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Juniori Mege Super osvojili su titulu u ARDU Juniorskoj ligi Srbije, pošto su u finalu završnog turnira savladali Dinamik rezultatom 86:75 (22:17, 24:21, 23:20, 17:17).
Disciplinska komisija francuske lige potpuno je oslobodila Nemanja Nedović, pa će iskusni srpski bek imati pravo nastupa za Monako u plej-ofu prvenstva Francuske.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Stala je Vojvodina na korak do trofeja Kupa Srbije, ali posle osvojenog drugog mesta i izborenih kvalifikacija za Ligu Evrope, može reći da je sezona bila uspešna kada se svedu računi.
Večiti derbi u polufinalu ABA lige doneo je sve ono što regionalna košarka godinama nosi sa sobom: veliku tenziju, promene ritma i na kraju dramatičnu završnicu u kojoj je Partizan uspeo da sačuva prednost i savlada Crvenu zvezdu (100:94) za vođstvo od 1-0.
Pojačan intenzitet saobraćaja tokom dana, kao i povoljnije i lepše vreme, donose veći broj motociklista i biciklista na putevima širom zemlje, upozorio je AMSS.
Komentari 87
Pogledaj komentare Pošalji komentar