Selektor košarkaške reprezentacije Srbije do 19 godina Vule Avdalović saopštio je danas spisak igrača za predstojeće Svetsko prvenstvo u Švajcarskoj.
Izvor: Beta
Srđan Stevanović/Starsport
Svetsko prvenstvo će se održati od 28. juna do 6. jula ove godine u Lozani, u koju će reprezentacija Srbije krenuti u četvrtak.
Na spisku od 12 igrača koje je Avdalović odabrao nalaze se: Aleksandar Vojinović, Marko Tofoski, Andrej Kostić, Savo Drezgić, Luka Solomun, Luka Marković, Aleksa Stanojević, Aleksa Dimitrijević, Miloš Šojić, Nikola Džepina, Stefan Plisnić i Luka Jovanović.
Stručni štab čine još i pomoćni treneri Marko Boltić i Dejan Pejić, kondicioni trener Mladen Teofilović, tim menadžer Zoran Osmokrović, fizioterapeut Đorđe Carević i doktor Vuk Novaković.
Selekcija Srbije će igrati u Grupi A sa Malijem, Argentinom i Novim Zelandom. Prvi meč je na programu u subotu od 11.45 protiv Malija, druga utakmica će se odigrati u nedelju od 14.30 protiv Argentine, dok je poslednji duel grupne faze na programu u utorak od 11.45 protiv Novog Zelanda.
Reprezentacija Srbije je u poslednjoj prijateljskoj utakmici koju je odigrala pred Svetsko prvenstvo pobedila selekciju Rusije 74:63, a selektor Avdalović je rekao da je za njegovu ekipu bilo važno da pobeđuje i igra na željeni način.
"Važno nam je bilo da pobeđujemo, a još važnije da igramo na način na koji želimo. Naporno smo se spremali za Svetsko prvenstvo, željno očekujemo prvu utakmicu i nadam se da ćemo se pokazati u najboljem svetlu", naveo je selektor selekcije Srbije do 19 godina.
Avdalović je rekao da njegova ekipa tokom prve dve nedelje priprema nije bila kompletna i dodao da se nada da će njegovi igrači poboljšati svoju igru tokom prvih utakmica grupne faze.
"Tokom prve dve nedelje nismo bili kompletni, neki igrači su kasnili sa priključivanjem, dosta problema je rešavano u hodu. Mislim da smo se spremili koliko smo mogli i nadam se da ćemo kroz prve utakmice u grupi poboljšati igru, da bismo bili najbolji onda kada bude najpotrebnije", kazao je Avdalović, koji je dodao da nijedan njegov igrač nije ozbiljnije povređen.
Avdalović je naveo da je za njegovu ekipu važno da Svetsko prvenstvo započne dobrom partijom u prvoj utakmici grupne faze protiv selekcije Malija, koju smatra atletski dobrom ekipom.
"Oni su atletski dosta dobra ekipa, igraju na neki svoj način, sa dosta zonskog presinga i zone, za to smo se spremali. Na nama je da tu prvu utakmicu odigramo najbolje što možemo, da bismo u dobrom ritmu ušli u nastavak takmičenja", zaključio je selektor reprezentacije Srbije do 19 godina.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Radnički iz Niša ponovo je u centru pažnje zbog poteza koji jasno govori o nestabilnosti u klubu – sportski direktor smenjen je posle svega mesec dana rada.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Radnički iz Niša ponovo je u centru pažnje zbog poteza koji jasno govori o nestabilnosti u klubu – sportski direktor smenjen je posle svega mesec dana rada.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Izuzetno atraktivan dizajn nove Toyote C-HR nije jedino što je izdvaja od konkurencije. Tu je i pogon na sva četiri točka, plag-in hibridna opcija, ali i brojna napredna tehnička rešenja.
Decenijama su nemački automobili bili simbol inženjerskog savršenstva i ekonomske moći te zemlje. Prodaja sada opada zbog loših rezultata u Kini, najvećem tržištu. Može li Indija da popuni prazninu?
Apple već godinama omogućava iPhone korisnicima da promene podrazumevane aplikacije za pojedine sistemske radnje, ali sad je lista ovih aplikacija još šira.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar