Sreda, 21.05.2008.

20:39

Partizan rutinski sa Vizurom

Košarkaši Partizana rutinski su savladali ekipu Vizure u gostima 92:74 (22:13, 26:24, 20:17, 24:20), u meču 11. kola Svislajon superlige Srbije. Nikola Peković postigao je 21, Novica Veličković 14, Dušan Kecman 12, a Petar Božić 11 poena za šampiona Srbije i NLB lige. U timu Vizure dvocifreni broj poena postigli su jedino Žarko Karić, 12, i Uroš Lučić, 11.

“Crno-beli” su bez puno muke zabeležili desetu pobedu u Superligi, u duelu prve i poslednje ekipe na tabeli.

U prvom poluvremenu domaći tim je uspevao da drži Partizan na pristojnoj razlici, a na samom startu meča čak je i vodio sa 10:3. Posle 20 minuta gosti su vodili 48:37, uz 14 poena Pekovića i 11 Novice Veličkovića.

U drugom delu “crno-beli” domaćinu nisu nijednog trenutka dozvolili da im se približi na više od deset razlike, a najveća prednost, 23 poena, bila je u samom finišu meča (88:65).

Partizan je i dalje prvi na tabeli Svislajon superlige, sa deset pobeda i jednim porazom, a Vizura ima obrnutih 1-10.

Partizan u sledećem, 12. kolu, igra derbi u Pioniru sa Zvezdom, a Vizura ide u Vršac na duel sa Lajonsima.