"Više ne živim od košarke, ali i dalje živim za košarku, živim za to što sam povlašćen da nosim tu odgovornost da pomognem mladim ljudima da budu bolji i tada rezultati nisu uvek najvažniji. Ako u tome uspeš, da oni postanu bolji ljudi, onda je to velika satisfakcija", istakao je Pešić u intervjuu za NIN.
Na pitanje da je velika satisfakcija kada igrače traže da ostanete selektor, Pešić je u svom stilu, rekao da to baš i nije tačno.
"Pa nije tačno da su oni to tražili, oni su to želeli. Tražiti i želeti, to su dve stvari. Vidite, srpski jezik jeste bogat, ali mi nekad nemamo meru kad hoćemo nešto da definišemo. Sve je to rezultat procesa koji se stvarao kroz zajednički život, kroz uspehe i neuspehe, kroz prepreke na koje su i svi oni nailazili u tom procesu i sve te prepreke su se rešavale i iz toga se stvaralo uzajamno poverenje", naglasio je Pešić i dodao:
"Ja to vrlo često kažem, da ja mislim da nisam zadužen da pravim atmosferu, jer vidim da se u Srbiji samo govori kako je reprezentacija imala dobru atmosferu, a ja to ne priznajem, jer ja ne mislim da smo mi imali samo dobru atmosferu, već da smo mi igrali vrhunsku košarku".
Pešić je ponovio da je početak novog olimpijskog ciklusa pravi trenutak za formiranje jake Srpske lige.
"Zvezda i Partizan igraju u jednom sistemu koji se zove ABA liga i to je jedina liga na svetu gde je otvoreno tržište. To znači da u toj ligi možemo da imamo 12 stranaca. To je vrlo važno da se kaže. Za sve ostale nacionalne lige, od Turske, Grčke, Francuske, Španije, Nemačke, pravilo je šest plus šest ili pet plus sedam".
Zvezda i Partizan jesu mnogo važni za našu košarku, ali isto tako i ostali klubovi, naglasio je selektor.
"Svi oni izgradili su različite sisteme sa različitim ciljevima. Bilo bi fantastično kada bi i ostali naši klubovi učestvovali u međunarodnim takmičenjima, što već godinama nije slučaj. Međutim, kada bi se formirala naša, profesionalna liga Srbije, za koju ja mislim da mi imamo apsolutno sve uslove, onda bismo imali i mogućnosti da talenat i potencijal naših igrača još bolje iskoristimo. Kada bi se formirala domaća profesionalna liga, onda bi se i treneri lakše stvarali. I treneri i igrači trebalo bi prvo da vide perspektivu u svojoj zemlji, pa onda mogu dalje u Evroligu i NBA", poručio je Pešić.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Obavljen je raspored za prvi dan Australijan opena, koji se igra u nedelju 18. januara, a Srbija sada zna kada se igra najavljeni spektakl između Olge Danilović i Venus Vilijams.
Maks Ferstapen je priznao da će mu biti potrebno "vreme za prilagođavanje" na Red Bul u novom ruhu, dok se sprema za pokušaj da povrati titulu svetskog šampiona.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ovog petka počinje drugu fazu takmičenje na Evropskom prvenstvu u Beogradu, a prvi rival u novoj grupi E biće ekipa Francuske (20.30).
Janik Siner poručio je da ga je tromesečna suspenzija zbog doping skandala prošle godine učinila jačim kao osobu i smirenijim na terenu, uoči početka odbrane titule na Australijan openu.
Karlos Alkaras jasno je poručio da u Melburn dolazi sa samo jednim ciljem – da konačno osvoji Australijan open i postane najmlađi teniser u istoriji koji je kompletirao karijerni Grend slem.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Američki košarkaški analitičar Brajan Vindhorst izneo je zanimljive detalje iza kulisa reprezentacije Srbije u periodu oko Svetskog prvenstva 2023. godine, otkrivši da odnosi između kapitena nacionalnog tima Bogdana Bogdanovića i tadašnjeg selektora Pešića.
Doskorašnji selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić prvi put je pričao za srpske medije otkako mu je istekao ugovor sa Košarkaškim savezom Srbije (KSS) 30. septembra.
Obavljen je raspored za prvi dan Australijan opena, koji se igra u nedelju 18. januara, a Srbija sada zna kada se igra najavljeni spektakl između Olge Danilović i Venus Vilijams.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
WhatsApp će konačno biti blokiran u Rusiji tokom 2026. godine, izjavio je za Tass zamenik predsednika Odbora ruske Dume za informacionu politiku, IT i komunikacije Andrej Svincov.
Možete da navijete sat po njima: još jedan januar, još jedna Honor Magic serija. Ovog puta, predstavljeni su modeli Honor Magic 8 Lite i Honor Magic 8 Pro, a prvo predstavljamo skupljeg člana ovog dvojca.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar