Košarka 50

27.5.2024.

19:41

Zvezda se prošetala kroz Železnik – igraće za devetu uzastopnu titulu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP kao gosti rezultatom 98:75 i plasirali se u finale domaće Superlige gde ih čeka bolji iz druge polufinalne serije Mega - Partizan.

Izvor: B92.Sport

Starsport

Prvi meč, podsetimo, završen je pobedom ABA šampiona, uz rezultat 97:87.

Ako je u tom duelu i bilo neke neizvesnosti u određenim fazama utakmice, u novom odmeravanju snaga dva tima toga nije bilo ni u naznakama.

Zvezda se prošetala kroz halu u predgrađu.

Drugi meč polufinala plej-ofa Superlige

FMP Železnik - Crvena zvezda 75:98 (13:24, 17:26, 28:22, 17:26)
Novak 26, Kuzmić 15, Rebec 8 - Nedović 17, Dos Santos 16, Mitrović 15, Teodosić 11

Bez ikakvog pravog otpora sa druge strane gosti su igrali ovaj meč, dizali prednost iz minuta u minut i potom sa mnogo rutine, bez previše utrošene energije, i bez Džoela Bolomboja u sastavu, završili utakmicu onako kako su želeli.

Juriš na koš Železnika poveo je Jago Dos Santos koji je sa tri trojke u prvoj četvrtini, iz četiri šuta, odveo Zvezdu na dvocifrenu prednost. U drugoj deonici njegovu ulogu je preuzeo Nedović i bio još ubitačniji - ubacio je tri trojke za samo minut i po!

Vođstvo gostiju je već tada, sredinom druge deonice, otišlo na 19 razlike.

Pitanje pobednika se nikad nije postavljalo.

Uzalud je Železniku bila MVP partija Jovana Novaka, njegovih 26 poena i pet trojki, uzalud i sporadične majstorije Rebeca, kao i Kuzmićeva borba i poeni u reketu, sve to nije bilo dovoljno ni da se okrzne rival kakav je Zvezda.

Starsport

Teodosić je razigravao saigrače, maestro iz Valjeva je upisao 11 poena i 9 asistencija, gotovo sa pola snage. Možda je i najkonstantnije sve vreme na najvišem nivou igrao Luka Mitrović koji je na kraju utakmicu završio sa 15 poena i 4 asistencije - i sa najvećim indeksom korisnosti (24).

Najbolji strelac kod Zvezde bio je Nedović sa 17 poena (pet trojki).

Poen manje dao je Jago.

Na kraju, gotovo da je sve druge aktere meča zasenio supertalentovani Zvezdin poletarac Andrej Kostić koji je za samo tri i po minuta u igri postigao osam poena!

Biće ovaj momak i te kako važan šraf ekipe u godinama koje dolaze. Za sada, tu je da pokaže svima da se na njega mora ozbiljno računati.

Zvezda je 41. put uzastopno pobedila FMP Železnik i igraće za svoju devetu uzastopnu titulu šampiona Srbije, ujedno i za triplu krunu ove sezone.

Sve najvažnije detalje s utakmice u Železniku mogli ste da pratite uz LIVE BLOG na B92.sport.

Kraj - rutinska pobeda Zvezde

Crveno-beli su lako, prelako savladali domaći sastav rezultatom 98:75 i igraće za svoju devetu uzastopnu titulu prvaka Srbije.

19:47

40' Sjajni Kostić

Mladi košarkaš Zvezde Andrej Kostić maksimalno koristi krakto vreme u igri, pred sam kraj. Njegovih osam brzih poena. Sjajan je ovaj momak.

19:43

38' Čeka se kraj meča

Trener domaćih je za finiš meča uveo dvojicu poletaraca, Gagić je među njima. Odavno je svaka dilema, koje nije ni bilo u pogledu ovog meča, rešena. Zvezda sa "pola gasa" privodi meč kraju.

Andrej Kostić je u međuvremenu ušao u igru i postiže prve poene, zakucava, nakon asistencije Teodosića.

19:39

Mitrović doprinosi

19:39

36' Zvezda ponovo na +20

Lako, prelako igrači Zvezde dolaze do poena, često deluje kao da imaju igrača više na terenu. Novom serijom u režiji Jaga, Teodosića, Mitrovića gosti vraćaju prednost preko 20 poena.

19:33

33' Serija Zvezde 7:0

Mitrović igra konstantno dobro danas, drugi je strelac tima sa 15 poena. Inicirao je seriju gostiju 7:0 kojom je Zvezda ponovo stekla ubedljivu prednost.

Crveno-beli vode 79:63.

19:28

32' FMP prepolovio vođstvo Zvezde

Sada je 71:62, a bilo je ne tako davno 23 poena razlike za goste. Da li FMP može da nastavi u istom ritmu?

Kuzmić je poentirao lepo preko Mitrovića, na pas Šaranovića, dobio je i dodatno bacanje koje, ipak, nije iskoristio centar Železnika.

19:26

Kraj 3/4 - pripala je Železniku

Novak i Rebec su odigrali sjajno u ovom periodu, najzaslužniji su što je on pripao FMP-u rezultatom 28:22.

Slovenac je odličnu partiju krunisao sjajnom asistencijom za Kuzmića, koji je postavio konačan rezultat psole 30 minuta meča - 58:72.

Novak najefikasniji akter meča sa 23 poena.

19:21

29' Festival trojki

Nedović je nastavio svoj "rafal", i to nakon tajm-auta Sferopulosa, koji nije bio zadovoljan što su domaći vezali seriju poena.

Peta trojka Nedovića, toliko ih ima i Novak na drugoj strani. Jago ima jednu manje.

Evo i Rebecovog dalekometnog hica, skoro sa devet metara - njegova prva trojka.

19:18

Jagova četvrta trojka

19:16

26' Novak briljira!

Igrač koji je obeležio dosadašnji doe meča, uz Jaga, pa možda i više od Brazilca, je Jovan Novak - pet trojki iz sedam pokušaja je ubacio organizator igre domaćina.

FMP je došao do daha upravo zahvaljujući Novaku, istopio prednost Zvezde koja sada iznosi 14 poena (47:61).

19:12

24' Nova trojka Jaga i tehnička Laziću

Fenomenalan je Brazilac, pogodio je novi šut za tri, četvrti danas iz pet pokušaja - 14 poena za njega. Na drugoj strani vrlo neoprezan potez Lazića u defanzivi, udario je nesmotreno Subotića i zaradio tehničku grešku.

19:06

23' Jago prvi "dvocifreni"

Brazilac dolazi do svog 11. poena, prve dvojke za njega danas. Zvezda je krenula drugo poluvreme serijom 4:0. Mitrović je strelac, osim Jaga.

Prve poene za FMP u nastavku postiže Novak - treća njegova trojka.

Poluvreme - Zvezda na + 20

FMP je imao poslednji napad na meču, i uspeli su domaći da za samo 4.5 sekundi prenesu loptu, izvedu akciju koju je Simović krunisao trojkom iz ćoška uz zvuk sirene.

Pethodno, serija 4:0 Zvezde. Tompkins je lako poentirao preko Novaka, kao na treningu, Roberts je na drugoj strani promašio trojku, a Lazić sa penala (2/2) doneo maksimalnih +23 u tom trenutku.

Na poluvremenu, FMP - Zvezda 30:50.

18:42

Simultanka Nedovića

18:38

18' FMP ne može da odbrani ništa

Ređaju se poeni Zvezde, raste i prednost gostiju. Nedović je pokretačka snaga u drugoj deonici, tri trojke je pogodio, potom povezao Mitrovića sa obručem za alej-ap zakucavanje ovog. Vođstvo uvećava Teodosić u narednoj akciji.

Sa druge strane tek poneki redak poen Železnika - 23:44.

18:32

16' Nedović za +22

Tri trojke, tri lake, otvorene trojke pogodio je Nedović u roku od minut i po - za beg Zvezde i najubedjiviju prednost od početka utakmice (38:16).

Novak je na drugoj strani promašio u poslednjim sekundama napada. Potpuna nemoć Železnika.

18:27

12' Brz odgovor Zvezde na drugu trojku Novaka

Serija gostiju 5:0 u režiji Ilića i Gedraitisa koji je pogodio trojku iz ćoška (Tompkins asistent). Prethodno, drugu trojku za FMP, i drugu svoju, ubacio je Jovan Novak.

18:24

Kraj prve deonice

Očekivan epilog posle prvih deset minuta - Zvezda u vođstvu sve vreme.

Solidan finiš četvrtine gostiju nakon što je Kuzmić doneo poene Železniku - Tompkins je postavio konačan rezultat prve deonice.

18:23

Kuzmić najefikasniji kod FMP-a sa 4 poena
Starsport

18:20

9' Dva brza faula Lazarevića

Oba donose Železniku priliku da dođe do lakih poena sa penala. Prve poene na meču u međuvremenu je postigao Ilić na drugoj strani. Evo i Tompkinsa u igri.

Trojku je pre svega toga pogodio Novak i konačno pomerio Železnik sa pet poena, koja su dugo stajala na semaforu.

Vrlo neprecizna partija domaćeg tima do sada. Tek jedan uspešan šut za dva i jedan za tri poena.

18:15

7' Treća trojka Jaga

Iz samo četiri pokušaja. Namestio je nišan Brazilac i rešeta koš FMP-a. Ovog puta Teodosić mu je omogućio otvoren šut.

Domaći bez ikakve ideje kako da dođu do poena.

Sferopulos je u međuvremenu u igru poslao Lazarevića i Ilića.

18:12

5' Nalet Zvezde

Poletna, tečna, efikasna partija Zvezde u početku utakmice, otuda i sigrunih 12:5 u koriste ekipe Janisa Sferopulosa.

Polse Jaga pogađali su u vezanim napadima Tedosić i Mitrović, a Roberts na druoj strani koristi samo jedno navanje.

18:06

5' Dve trojke Jaga

Uzeo je tri šuta za tri Brazilac, dva je pogodio - za vođstvo Zvezde 8:4.

FMP u seriji grešaka i promašaja. Jedine poene iz igre Železniku doneo je Kuzmić nakon ofanzivnog skoka.

18:05

2' Nerešeno

Egal je posle dva minuta igre - Davidovac je otvorio meč poenima posle kombinacije sa Mitrovićem. Odgovorio je Roberts poenima sa penala.

Nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane.

18:04

Utakmica je počela

Mali broj ljudi prati drugi meč polufinalne serije Superlige.

17:59

Teodosiću poklon od domaćina

Nekadašnji Milošev klub, danas domaćin, uručio je plejmejkeru Zvezde poklon u vidu uramljenog dresa "Pantera" sa njegovim prezimenom.

Teodosić je igrao za FMP u povoju svoje karijere, od 2004. do 2007. godine.

17:37

Meč lopta za Zvezdu

17:07

Zvezda 40 puta uzastopno pobedila FMP

Košarkaši Zvezde slove, naravno, za velike favorite protiv tima iz Železnika i ovaj put. Podatak da su crveno-beli u seriji od 40 uzastopnih pobeda nad FMP-om sam po sebi govori o tome koliko će ovde biti teško po domaći tim da naprave podvig.