Kako su preneli "Sport klub" i "Mozzart Sport" od naredne sezone nećemo gledati Partizan i Crvenu zvezdu u ABA ligi već će oni nastupati u Košarkaškoj ligi Srbije.
Prvi čovek KLS Aleksandar Grujin u intervjuu za "Mozzart" potvrdio je pisanja "Sport kluba" da će "večiti" rivali od naredne sezone igrati domaću ligu.
"Već sam obavio razgovore sa svim našim najvećim klubovima i svi su izrazili spremnost da igraju domaće takmičenje čitave sezone. Ja bih to postavio ovako: zašto da se razmišlja o tome kako da se igra domaća liga – neka se razmišlja o tome kako da se igra ABA liga. Ona nije obavezna. Domaće takmičenje je uvek najbitnije i tako treba da bude i u Srbiji. Zašto bismo razvijali centre u Sloveniji i Hrvatskoj, a uz to ih još i finansirali? Treba da se okrenemo našim centrima", rekao je Grujin.
Za sada ovo nisu komentarisali ni crno ni crveno-beli.
"Da li znate da u Srbiji, južno od Kragujevca, gotovo da nemamo klub? Mnogi gradovi su ostali bez košarke. Moramo da razvijamo naše centre kako bi deca stasavala u tim sredinama. Srpska košarka nije samo Beograd, mladi igrači ne moraju da dolaze u prestonicu da bi igrali kvalitetnu košarku. Neka stasavaju u svojim klubovima, a za tako nešto je potrebno da budemo ujedinjeni i da naši najveći klubovi igraju domaću ligu. Svesni smo da to neće biti jednostavno. Potrebno je preseći, biti pametan i uvideti stvari na pravi način"
"To ne bi bio poziv klubovima, već obaveza svakog srpskog kluba da igra srpsku ligu. I to kompletno takmičenje, a ne da se priključuju na samo nedelju ili dve. Nije reč o nikakvom 'proširenju', kako govore neki zlonamerni, plan je da osnažimo našu košarku i naše centre. Zamislite kako bi izgledalo da brojni gradovi u Srbiji tokom sezone dočekaju Zvezdu i Partizan. To je ogromna stvar za te sredine i to im moramo omogućiti"
Kako vidimo po rečima prvog čoveka KLS, prilično je sigurno da će dva najveća srpska kluba igrati Košarkašku ligu Srbije od početka do kraja naredne sezone.
O kvalitetu njihovih rivala i kako to može da se odrazi na njihovu sezonu ćemo drugom prilikom, kada se ovako nešto i zvanično potvrdi.
Komentari 44
Pogledaj komentare Pošalji komentar