Ženska reprezentacija Srbije, posle ubedljive pobede u prvom meču kvalifikacija za Evrobasket 2027. godine na Islandu (84:59), od 18.00 sati u drugom meču prvog prozora dočekuje Portugal u "Hali sportova Ranko Žeravica".
Biće ovo treći duel Srbije i Portugala u poslednih godinu dana, jer se se naša selekcija i u kvalifikacijama za EP 2025. takođe nalazila u grupi sa reprezentacijom sa Pirinejskog poluostvra.
U prvom meču u Beogradu odigranom u novembru 2024. godine, ubedljivo je slavila Srbija (71:31), da bi Portugal uzvratio već u februaru ove godine na svom terenu (57:40).
Treći okršaj dolazi pod vođstvom novog selektora Miloša Pavlovića, koji naglašava da naš tim čeka težak posao.
"Ekipa Portugalije je mnogo kvalitetnija nego Island, pre svega fizički dominantnija u odnosnu na njih. Protiv Islanda smo imali dosta problema sa defanzivnim skokom, to je nešto što moramo da popravimo i da mnogo bolje skačemo nego u sredu", jasna je poruka selektora Pavlovića.
Portugal je u prethodnom kolu grupe G bio slobodan, pa će duelom u hali sportova "Ranko Žeravica" početi svoj put ka EP.
"Sledeći protivnik je definitivno iskusna ekipa, koja je dugo zajedno. Imaju popriličnu širinu u taktičkom smislu, pa moramo da budemo jako konkretni i koncentrisani i da im se, pre svega, suprotstavimo fizički. Ekipi se priključila Ivon Anderson i možemo da računamo na nju protiv Portugalije", dodao je Pavlović.
FIBA
Košarkašica Srbije Maša Janković, koja je protiv Islanda bila jedna od najbolji u našem timu sa 16 poena i pet skokova, takođe ističe da ne sme biti opuštanja.
"Protivnika vrlo dobro znamo iz prethodnih kvalifikacija, jednom smo ih pobedili, jednom izgubili… Treba da se prilagodimo njihovoj agresivnoj igri, znamo sve njihove košarkašice, naravno i da ispunimo sve što smo se dogovorili sa selektorom. Pozivam sve navijače da dođu na utakmicu i da nas podrže, jer su oni naš šesti igrač na terenu!", rekla je Janković.
Ivana Raca, koja je sa 18 poena i četiri uhvaćene lopte bila najefikasnija na meču odigranom u Rejkjaviku, očekuje zanimljiv duel sa Portugalkama.
"Odigrali smo dobru utakmicu protiv Islanda, bio je to naš prvi test i prvi meč sa selektorom Pavlovićem na klupi. Sada nas čeka izuzetno zahtevna utakmica protiv Portugalije. Znamo ih, dosta puta smo igrali protiv njih, vrlo su agresivne… Uradićemo sve što selektor traži od nas, važno je da sprovedemo taj "gejm plan" znamo koji nam je cilj. Nadam se da će u dvoranu doći što više publike i da ćemo da pobedimo", istakla je Raca.
Košarkašice Srbije imale su soldinu podršku dijaspore na Islandu, a velikoj podršci nada se se i Jovana Nogić, liderka Srbije i jedna među najzapaženijima na tom susretu sa 14 poena, šest skokova i pet asistencija.
Podsećamo, ulaz na utakmicu je slobodan, a pune tribine u hali na Novom Beogradu, mnogo bi značile devojkama koje su počele novu etapu ženske košarke.
Da Beograd bude bolji od Rejkjavika i po igri i po navijanju.
FIBA
"Bila je to prva utakmica, ostvarili smo prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2027. godine, što je najbitnije. Pre svega, mnogo mi je drago i želim da čestitam novom stručnom štabu na prvom uspehu. Sada smo fokusirani na utakmicu sa Portugalijom, imali smo dva dana da se spremimo najbolje što možemo… Želim da pozovem naše navijače da dođu u subotu 15. novembra u 18.00 sati u "Halu sportova Ranko Žeravica" da nas podrže. Nadam se da se vidimo u subotu!", rekla je Jovana Nogić.
Utakmicom protiv Portugalije u subotu završava se prvi FIBA prozor, a izabranice selektora Miloša Pavlovića naredne mečeve igraće u martovskom prozoru sledeće godine.
Srbija 11. marta 2026. godine dočekuje Island, a 14. marta gostuje u Portugaliji.
Košarkašice Srbije se u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će se 2027. godine održati u Belgiji, Finskoj, Litvaniji i Švedskoj, nalazi u G grupi, jedinoj sa tri reprezentacije.
Prolaz u drugu rundu kvalifikacija obezbediće dva najbolje plasirana tima, kao i iz ostalih šest grupa u kojima se takmiče po četiri ekipe.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije, posle ubedljive pobede u prvom meču kvalifikacija za Evrobasket 2027. godine na Islandu (84:59), u subotu 15. novembra od 18.00 sati u drugom meču prvog prozora dočekuje Portugaliju u "Hali sportova Ranko Žeravica"
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar