Evrobasket se u Beogradu igra od 26. jula do 3. avgusta i učestvuju igrači mlađi od 18 godina, a Srbija je u grupi sa Grčkom, Litvanijom i Crnom Gorom.
U Beogradskoj Areni je Srbija ubedljivo pobedila Grčku, opravdala epitet favorita u ovom susretu i trijumfom od 30 razlike najavila da je ovde došla da se bori do kraja.
Saša Nikitović je imao zbog čega da bude zadovoljan, a posebno se istakao centar Pavle Bačko sa 21 poenom i 7 skokova, dok je dvocifren bio i Petar Radović sa 18 poena, kao i Stefan Marjanović sa 11.
Ispratili su ih Ognjen Srzentić sa 9, Petar Ostojić sa 8, Lazar Stojković sa 7, koliko je imao i Aleksej Obućina, dok je 6 imao Matija Popović, a 5 Stefan Isailović, a 4 Andrej Lučić.
Grčku je predvodio Panajotis Lefas sa 14 poena, 13 je dodao Nikolas Sermpecis, a 10 Jorgos Makaracis.
FIBA
Od starta je Srbija krenula maksimalno ozbiljno i susret otvorila serijom 8:2 koja je Grcima nagovestila da će morati mnogo toga da pogodi i to u visokim procentima kako bi iznenadila domaćina ovog turnira.
Obućina i Radović su preuzeli deo odgovornosti, ali se čekalo da svoje šuteve pogodi Pavle Bačko, što je uskoro i došlo na red.
Nakon kompetitivne prve četvrtine je usledila druga u kojoj je Srbija pokazala svu svoju dominaciju. Saša Nikitović je mogao da bude zadovoljan pre svega odbranom jer su njegovi izabranici dopustili protivniku tek 10 poena za 10 minuta košarke.
To je i bilo ključno za Srbiju da se odlepi, koja je uspela da rano stekne prednost od 20 razlike, a onda i da je uspešno održi. Nije tu bilo srljanja.
Igralo se pametno i lopta je kružila i tražila svoj put ka reketu, odnosno ka spoljnim pozicijama odakle se šutiralo bez čuvara i bez većih problema.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Marina Maljković, najuspešnija srpska košarkaška trenerica, u otvorenom razgovoru za B92.sport je sumirala početak projekta u Crvenoj zvezdi, objasnila razloge odlaska sa klupe reprezentacije i govorila o sistemskim problemima koji koče razvoj ženskog sporta.
Od devojčice koja je sa torbom preko ramena žurila na treninge u dalekom Portugalu, do kapitenske trake reprezentacije Srbije – put Jovane Nogić nije bio ni kratak ni jednostavan, ali je bio njen.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Roblox, platforma sa ogromnim brojem maloletnih korisnika, godinama se suočava sa ozbiljnim problemima vezanim za bezbednost dece. Nakon niza tužbi uvode se drastične mere.
Komentari 18
Pogledaj komentare Pošalji komentar