Crno-beli su do trofeja u domaćem šampionatu došli pobedom protiv Spartaka u finalnoj seriji sa 2-0, a Partizan je posle Pionira slavio u Subotici 93:79 (19:24, 26:20, 27:17, 21:18).
Ekipa Bogdana Karaičića trojkama je izrešetala domaćina, koji je u nekoliko navrata bio rame uz rame za crno-belima, ali kada je bilo najvažnije Dvejn Vašington cepao je mrežicu i pravio velike probleme, a za to Spartak nije imao rešenje.
Vašington je ovaj susret u Subotici završio sa 41 poenom i kao najbolji strelac finala KLS i MVP, a pratili su ga Arijan Lakić i Ajzea Majk sa po 15 i Aleksej Pokuševski sa 11 poena.
Najefikasniji kod Spartaka bili su Luka Cerovina sa 22 i Dušan Miletić sa 21 poenom.
Partizan je čitavu Superligu odigrao bez osam standardnih prvotimaca i sa tri juniora u ekipi.
Luka Milosavljevic/STARSPORT/starsport.rs
Spratak je sjajno otvorio duel, pre svega zahvaljujući Dušanu Miletiću, koji je najviše problema pravio Partizanu u uvodnim minutima.
Brzo je centar Spartaka nanizao 12 poena, a onda su Dvejn Vašington i Arijan Lakić vratili Partizan iz mins šest i tako najavili veliku borbu.
Imao je Sparatk pet poena viška posle 10 minuta igre, ali je Partizan serijom trojki otpočeo svoju povratničku seriju. Tri trojke u nizu i poeni Vašingtona sa penala bili su dovoljni za seriju od 12:0, kojom je gost iz Beograda preuzeo kontrolu.
Nalet Partizana prekinuo je Cerovina, da bi Spartak opet uzvratio i još jednom uveo meč u egal. Tako je bilo sve do kraja prvog poluvremena, ali sa minimalnom prednošću Partizan je otišao na odmor (45:44).
Treće deonica takođe je bila izjednačena sve dok Vašingotn nije odlučio da uzme stvari u svoje ruke, zatrpa koš Spartaka i tako Partizanu omogući komotnu prednost pred poslednjih 10. minuta.
Do kraja susreta, Partizan je uspeo da održi prednost i bez velikih problema je zatvorio meč i došao do titule, prve posle 2014. godine, ukupno 22. u istoriji kluba.
Sva dešavanja iz Dudove šume mogli ste da pratite uz B92.sport:
Završeno
17:42
Semafor
24:19, 20:26. 17:22, 18:21
SPA
PAR
79
:
93
23:51
Toliko iz Subotice
Hvala što ste bili uz B92. sport.
Laku noć, sportski pozdrav.
23:40
Reči MVP: Slava Bogu
"Slava Bogu, zahvalan sam, saigrači su uradili dobarposao Igrali smo čvrsto i uložili smo napor. Ovde u ovoj dvorani sam igrao već nekoliko puta, znali smo da će doći naši navijači. Hvala im, veoma sam uzbuđen što smo osvojili drugi trofej", rekao je Dvejn Vašington.
"Nije lako kada se izgubi, a i kada se pobedi, da se svede na nekoliko rečenica. Čestitam Partizanu na pobedi. Procenti šuta su bili ključni, oni su bili raspoloženi. Čestitam svom mlađem kolegi na tituli i dobro obavljenom poslu, Čestitam i mojim igračima, na svih 13 meseci iza nas", rekao je Jovanović.
"Igraćemo FIBA Ligu šampiona i drago mi je što smo ubedili FIBA da smo ozbiljna organizacije, U glavnom smo žrebu, nema ako", rekao je trener Spartaka.
"Hvala što se nas pratili i bili objektivni, čak i naklonjeni Spartaku. Želim vam se najbolje tokom leta, pa da nastavimo sve i u Ligi šampiona", poručio je Vlada Jovanović za kraj.
Luka Milosavljevic/STARSPORT/starsport.rs
23:21
Cerovina: Čestitam Spartaku, ali i Partizanu
"Mislim da smo zasluženo došli do finala, nadao sam da ćemo dobiti utakmicu u Subotici. Presudio je šut za tri poen. Čestitam na zasluženj pobedi. Dali smo sve od sebe", rekao je Cerovina.
23:01
Prve reči Karaičića: "Mi smo se igrali"
"Čestitam Spartaku na svemu što su uradili, želim im da traju. Imaju najlepšu priču u Evropi. Da su osvojili, bio bih srećan zbog Vlade. Mi smo verovali, ali nismo očekivali, izašli smo da se igramo i na kraju osvojili titlu", prve su reči Bogdana Karaičića.
"Dragoceno iskustvo, mi smo ove imali iluziju mladost, imali smo iluziju, svi smo mladi. Naravno da mi znači, ali pre trofeja mi znači što su mi Željko, Aco Matovič i sportski sektor dalaipriliku da vodim utakmice. Potcenjeni trener, koji je počeo karijeru u Mađarskoj, uspeo da uradi. Ne hvalite me usta moja, ali... Nisam očekivao da ću da radim sa Željko i da mi da šansu da vodim utakmice. Nestvarno".
"Bila su neka iznuđena rešenja, svi smo se dogovori da to radimo. Hteli smo da menjamo veliki broj odbrana da vidimo koja nam daje napadačku prednost. Nismo imali vremena da treniramo, ekipa nije puno igrala zajedno. Menjali smo toliko odbrana da bismo videli u kojoj utakmici je ta odbrana koja nam daje prednost da pobedimo. Videćemo za budućnost, nadam se da neće to biti potrebno, već da ćemo moći sistemski da radimo neke stvari sledeće godine.
"Željko je rekao da ćemo probati da ih priključimo seniorima u nekom delu sledeće godine. Njima su najbitniji minuti. Tek sad počinjemo da gradimo tim za sledeću godinu. Dobro je da smo poslali poruku novoj deci da imaju način da igraju u Partizanu. Mogu dobiti neko iskustvo, kao ova četiri momka. Tokom prošlih sezona imali smo Mihaila Petrovića, Drezgića, Dimitrijevića, Jovanovića, Mikića. Dosta je igrača prošlo za ovo naše vreme, trenirali su sa nama. Iz nekih razloga nisu bili strpljivi da dobiju veću šansu. Sad se ostvaruju nove mogućnosti za nove igrače, oni to koriste. Neće biti lako održavati decu u Srbiji i Partizanu. Mislim da ćemo raditi dobar posao u Partizanu. Poslali smo poruku da ostanete ovde, tuđe sunce neće vas grejati kao ovo naše ", zaključio je Karaičić.
Predlog da se u MotoGP-u tokom treninga broj motora po vozaču smanji sa dva na jedan izazvao je ozbiljne potrese u padoku, zbog mogućih dalekosežnih posledica na svim nivoima sporta.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Sada kada Partizan i Zvezda više nemaju obaveza u Evroligi, već igraju samo regionalno tamičenje – postavlja se pitanje šta je sa KLS-om i kada počinje nadmetanje za "večite" u domaćoj ligi.
Predlog da se u MotoGP-u tokom treninga broj motora po vozaču smanji sa dva na jedan izazvao je ozbiljne potrese u padoku, zbog mogućih dalekosežnih posledica na svim nivoima sporta.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Meksiko je dugo jedan od najvećih centara za proizvodnju automobila, u kom fabrike imaju gotovo svi veliki proizvođači. Sada bi mogli da dobiju i prvi ozbiljan domaći brend, pod nazivom Olinia.
Letnje vrućine u Nemačkoj ponovo su otvorile problem starijih betonskih deonica autoputeva, zbog čega su vlasti na pojedinim pravcima uvele privremena ograničenja brzine.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Ukrajina želi da višestruko poveća proizvodnju vojnih dronova i tvrdi da bi uz dodatnu finansijsku podršku saveznika mogla da proizvodi čak 20 miliona bespilotnih letelica godišnje.
Komentari 143
Pogledaj komentare Pošalji komentar