Partizan je i u drugoj utakmici finala plej-ofa Superlige pobedio subotički Spartak, u gostima, i tako podigao najvažniji domaći trofej posle 11 godina.
Karaičić je i ovog puta vodio tim iako je Željku Obradoviću istekla suspenzija, te je mogao da preuzme komande u Subotici. Ipak, prepustio je svom prvom asistentu da završi započet posao.
"Čestitam Spartaku na svemu što su uradili, želim im da traju. Imaju najlepšu priču u Evropi. Da su osvojili, bio bih srećan zbog Vlade. Mi smo verovali, ali nismo očekivali, izašli smo da se igramo i na kraju osvojili titlu", bile su prve reči Bogdana Karaičićanakon pobede i titule.
Potom se nadovezao, sumirao učinjeno.
"Dragoceno iskustvo, mi smo ove imali iluziju mladost, imali smo iluziju, svi smo mladi. Naravno da mi znači, ali pre trofeja mi znači što su mi Željko, Aco Matovič i sportski sektor dali priliku da vodim utakmice. Potcenjeni trener, koji je počeo karijeru u Mađarskoj, uspeo da uradi. Ne hvalite me usta moja, ali... Nisam očekivao da ću da radim sa Željkom i da mi da šansu da vodim utakmice. Nestvarno".
Starsport
O samoj utakmici i onome što je radio tokom plej-ofa...
"Bila su neka iznuđena rešenja, svi smo se dogovori da to radimo. Hteli smo da menjamo veliki broj odbrana da vidimo koja nam daje napadačku prednost. Nismo imali vremena da treniramo, ekipa nije puno igrala zajedno. Menjali smo toliko odbrana da bismo videli u kojoj utakmici je ta odbrana koja nam daje prednost da pobedimo. Videćemo za budućnost, nadam se da neće to biti potrebno, već da ćemo moći sistemski da radimo neke stvari sledeće godine.
Najveći dobitak Partizana u plej-ofu Superlige , osim titule naravno, su igre talentovanih juniora koji su dobili šansu i neki od njih iskoristili na najbolji način. Lepe reči za ove momke, za Danilovića, Mijailovića, Šekularca imao je Karaičić.
"Željko je rekao da ćemo probati da ih priključimo seniorima u nekom delu sledeće godine. Njima su najbitniji minuti. Tek sad počinjemo da gradimo tim za sledeću godinu. Dobro je da smo poslali poruku novoj deci da imaju način da igraju u Partizanu. Mogu dobiti neko iskustvo, kao ova četiri momka. Tokom prošlih sezona imali smo Mihaila Petrovića, Drezgića, Dimitrijevića, Jovanovića, Mikića. Dosta je igrača prošlo za ovo naše vreme, trenirali su sa nama. Iz nekih razloga nisu bili strpljivi da dobiju veću šansu. Sad se ostvaruju nove mogućnosti za nove igrače, oni to koriste. Neće biti lako održavati decu u Srbiji i Partizanu. Mislim da ćemo raditi dobar posao u Partizanu. Poslali smo poruku da ostanete ovde, tuđe sunce neće vas grejati kao ovo naše", zaključio je Karaičić.
Makabi iz Tel Aviva aktivirao je opciju da vrati Šejna Hantera sa pozajmice iz Legije Varšave, pa će 25-godišnji Amerikanac naredne sezone biti deo ekipe koju sa klupe predvodi Oded Kataš.
Žoze Murinjo i Pep Gvardiola imali su jedno od najpoznatijih trenerskih rivalstava modernog fudbala, još iz vremena kada su predvodili Real Madrid i Barselonu.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Jovanović je potom postavio pitanje odgovornosti domaćih stručnjaka i razloga zbog kojih srpski treneri nisu uspeli da zadrže kontinuitet na klupama Partizana i Crvene zvezde.
Makabi iz Tel Aviva aktivirao je opciju da vrati Šejna Hantera sa pozajmice iz Legije Varšave, pa će 25-godišnji Amerikanac naredne sezone biti deo ekipe koju sa klupe predvodi Oded Kataš.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
"Najviše me je impresioniralo to što je vrlo brzo stavila tačku na jednu vrhunsku karijeru u skoku udalj i sa neverovatnom željom krenula u nove izazove u novoj disciplini", kaže Goran Obradović.
Kineski naftni gigant Sinopec počeo je da pretvara benzinske stanice u punktove za ultrabrzo punjenje električnih automobila. BYD punjači od 1.500 kW mogu da dopune bateriju za samo devet minuta.
Mazda vraća CX-3 u potpuno novom izdanju. Kamuflirani prototip nove generacije prvi put je prikazan u okviru finansijske prezentacije kompanije, a proizvodnja bi trebalo da počne 2027. godine.
Peregryn GT-R sa 700 KS i centralno postavljenim V8 motorom želi da se suprotstavi Chevroletu Corvette ZR1, uz znatno manju masu, siroviji karakter i proizvodnju u maloj seriji.
BMW iz 1977. godine sa samo 14.500 pređenih kilometara proveo je više od četiri decenije kod prvog vlasnika. Danas izgleda gotovo kao da je upravo izašao iz fabrike.
Hakerska grupa Kimsuki razvila je sopstvene AI alate za analiziranje ukradenih podataka, pravljenje opasnijih fišing kampanja i pisanje zlonamernog koda.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar