Nova vest
Košarka 2

29.4.2025.

16:15

KSS doneo mnoštvo važnih odluka – tu je i Jelena Bruks!

Sedma sednica Upravnog odbora Košarkaškog saveza Srbije, održana je ovog utorka u "Kući košarke, na kojoj je doneseno mnoštvo važnih odluka.

Izvor:KSS

Autor:B92.sport

B92.sport
KSS doneo mnoštvo važnih odluka – tu je i Jelena Bruks!
KSS

Kako je saopštio KSS,  Upravni odbor je imenovao trenere i članove stručnih štabova mlađih ženskih reprezentativnih selekcija.

Žensku mladu U20 nacionalnu selekciju ovog leta vodiće Miloš Pavlović, dok će tim menadžer biti Jelena Bruks, nekadašnja kapitenka ženske reprezentacije sa kojom je osvojila dva evropska zlata, evropsku i olimpijsku bronzu.

Trener juniorske U18 ženske reprezentacije biće Miljana Bojović, a tim menadžer Jelena Popović.

Na klupi kadetske U16 reprezentacije sedeće Nemanja Planojević, a tim menadžer će biti Dragan Vuković.

U saopštenju se navodi da je doneta odluka o bližim uslovima postupanja u slučaju neodazivanja igrača za nastup za reprezentaciju Srbije.

Utvrđeni su iznosi honorara i dnevnica članova muških i ženskih reprezentacija, koji će prvi put biti identični za muške i ženske selekcije prema uzrasnim kategorijama.

Usvojeni su Predlog redovnog godišnjeg programa KSS za 2026. godinu i Finansijski plan KSS za 2025. godinu.

Preneta je informacija o Završnom računu KSS za 2024. godinu i predstavljen Finansijski i revizorski izveštaj RKSIS sa finalnog turnira Kupa Radivoj Korać 2024/2025.

Usvojen je Kalendar takmičenja 3h3 Prvenstva Srbije u svim kategorijama.

Po molbi Kluba veterana košarkaša i košarkašica Spartak iz Subotice i Sportskog udruženja veterana Basket 45, doneta je odluka o jednokratnoj pomoći.

Usvojena je odluka o trećoj dopuni plana javnih nabavki KSS za 2025. godinu.

Podeli:

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu