Nova vest
b92
Košarka 7

3.3.2025.

16:35

Poznati šeširi za Evrobasket žreb – Srbija ne može protiv ovih reprezentacija FOTO

Šeširi pred žreb za Evropsko prvenstvo u košarci su objavljeni.

Autor:B92.sport

B92.sport
Poznati šeširi za Evrobasket žreb – Srbija ne može protiv ovih reprezentacija FOTO
FIBA

Srbija je smeštena u prvom šeširu, a tu su još Nemačka, Francuska i Španija i sa njima "orlovi" ne mogu da se sastanu u prvoj fazi turnira.

Na kontinentalnoj smotri će biti napravljene četiri grupe po šest selekcija, dok će po najbolje četiri iz svake proći u osminu finala.

Evrobasket je na programu od 27. avgusta do 14. septembra i biće održan u četiri zemlje.

To su Letonija, Poljska, Finska i Kipar, a tu je i pravilo FIBA da svaki domaćin ima pravo da izabere jednu reprezentaciju koja će biti u njihovoj grupi.

Žreb je na programu 27. marta u 14.00 časova.

Podsetimo, Srbija je kroz kvalifikacije prošla dominantno, sa svih šest pobeda u konkurenciji Gruzije, Danske i Finske.

Prvi šešir: SRBIJA, Nemačka, Francuska, Španija
Drugi šešir: Letonija, Litvanija, Slovenija, Grčka
Treći šešir: Italija, Crna Gora, Poljska, Češka
Četvrti šešir: Finska, Gruzija, Turska, Izrael
Peti šešir: Belgija, Bosna i Hercegovina, Estonija, Velika Britanija
Šesti šešir: Švedska, Island, Portugal, Kipar

 

 

Podeli:

Komentari 7

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Pornhub upozorio korisnike

Pornhub je upozorio korisnike da bi mogli biti direktno kontaktirani od strane sajber kriminalaca nakon nedavnog bezbednosnog incidenta koji je pogodio Pornhub Premium naloge.

B92.net

10:21

18 h

Računari

Google CC: Mejlovi nikad nisu bili pregledniji

Američka tehnološka kompanija Google pokrenula je eksperimentalnog AI asistenta za produktivnost zasnovanog na mejlu, nazvanog CC, koji treba da korisnicima uštedi vreme i istovremeno podstakne češće korišćenje Google servisa.

Tanjug

9:16

19 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu