Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović istakao je da format Kupa Radivoja Koraća mora da se menja kako bi postao prava fešta posvećena košarci.
Izvor: RTS
Starsport
Kup Radivoja Koraća u Nišu završen je u subotu uzbudljivim finalom u kojem je Crvena zvezda nakon produžetka pobedila Partizan i osvojila petu "Žućkovu levicu" u nizu.
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović rekao je u Jutarnjem programu RTS-a da je turnir u "Čairu" dobro protekao jer su se ljudi u Nišu potrudili da sve bude u redu.
"To kako ko misli, ne interesuje me, to su navijačke strasti. Meni je važno da je sve proteklo u miru i bezbednosti. Bilo je vatre i na jednoj i na drugoj strani, bilo je ustaljenih priča i predigri u smislu manipulacija da od sebe napravite žrtvu. I to znamo, to je sve pročitano", rekao je Čović.
Ističe da format Kupa Koraća mora da se promeni i da će to uskoro i biti urađeno.
"Kada budemo završili ceo projekat prezentovaćemo ga javno. Ovo što smo sada imali je format koji je trajao godinama unazad. Mi smo nasledili konkurs od prethodnog rukovodstva Košarkaškog saveza Srbije. Niš je tako i bio domaćin. Urađen je veliki posao, ali moramo da napravimo koncept proslave košarke kada se događaju dani Kupa Radivoja Koraća", naglasio je Čović.
Napominje da su nacionalni kupovi u Španiji, Grčkoj ili Nemačkoj fešte, veliki i lepi događaji i proslave.
"Treba da bude bolje i napravićemo da bude. Kada kažem fešta, treba uključiti mlađe kategorije. Ovde su bili uključeni pioniri. Mi hoćemo da uključimo i pionire i kadete i juniore, sve selekcije. Da napravimo dane košarke u Srbiji jer svi pričaju da smo košarkaška zemlja. Uvek će biti ljuti oni koji su izgubili, a mnogo više srećni oni koji su pobedili, ali šta da radimo. Lopta je okrugla i dobro odskače", rekao je prvi čovek srpske košarke.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Spustile su se zavese na još jedan Kup Radivoja Koraća. Crvena zvezda je osvojila peti uzastopni trofej, a novinari B92 sporta – Iva Jevtić, Luka Nikolić i Petar Tadić su u novoj epizodi podkasta preneli utiske nakon boravka u Nišu.
Košarkaški savez Srbije je održao konferenciju za medije pred finale Kupa Radivoja Koraća na kojoj su se obratili predsednik Nebojša Čović, komesar Bojan Popović, predsednik sudijske komisije KSS Milorad Milojković i Darko Jovičić, potpredsednik za takmičenje.
Nebojša Čović se oglasio posle večitog derbija između Partizana i Crvene zvezde, u kojem su crno-beli u 15. kolu Evrolige slavili rezultatom 79:76 i upisali šestu pobedu u sezoni.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Najviše komentara
Veliki preokret Zvezde!; Kodi poslao poruku hejterima; "Košarka je kao život"
Košarkaši Crvene zvezde su savladali Armani sa 104:96, u okviru 22. kola Evrolige.
B92.sport23:13
2 d
Partizan na -38; Navijači pevali igračima; Penjaroja utučen VIDEO
Košarkaši Partizana doživeli su ubedljiv poraz od Olimpijakosa rezultatom 104:66 u meču 22. kola Evrolige.
B92.sport0:00
3 d
Istorijski podvig "orlova" – Srbija napravila najveće iznenađenje – "Nema opuštanja"
Rukometaši Srbije u drugom kolu Evropskog prvenstva savladali su Nemačku rezultatom 30:27.
B92.sport23:20
1 h
Kakav debi Karika – nemoć Gvardiole, Junajted "nokautirao" Siti! VIDEO
Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u gradskom derbiju Mančester siti sa 2:0.
B92.sport15:30
8 h
Država opet spasla Partizan
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
B92.sport12:39
2 d