Neverovatna i uzbudljiva utakmica u Nišu prepuna naboja, "tuče", haosa na tribinama i "Ludnice" na parketu završena je pobedom Crvene zvezde.
Posle 45 minuta košarke i posle produžetaka su crveno-beli nadigrali crno-bele rezultatom 89:83 i na krilima Kodija Milera-Mekintajera uspeli da osvoje Kup Radivoja Koraća.
Zvezdu je sa 18 poena predvodio Filip Petrušev, 13 je imao Kenan, 12 Kalinić, 11 Teodosić, a 9 heroj Miler-Mekintajer.
Na drugoj strani, 34 poena Karlika Džonsa, 13 Vanje Marinkovića, 12 Tajrika Džonsa i 11 Sterlinga Brauna.
Utakmica je počela trojkom Alekseja Pokuševskog, dok je Zvezda odmah želela da razigra Petruševa koji je konstantno napadao obruč, a onda su se i ostali uključili.
Crveno-beli su dosta bolje kontrolisali skok i stekli početnih 8:5, da bi Partizan preuzeo vođstvo poenima Džonsa i igralo se koš za koš maltene do kraja prve četvrtine.
Trojkom Vanje Marinkovića se Partizan malo odlepio, a Zvezda sem Petruševa nije imala raspoložene igrače pa jebilo 20:16 za crno-bele.
U drugoj deonici je Paritzan uspeo da pobegne na 29:20 pa je Janis Sferopulos tražio tajm-aut, a onda Tajrik Džons pravi veliku grešku i gubi loptu kada se Partizan odbranio što donosi Petruševu nove poene i prvi je postao dvocifren.
Tada se Zvezda vratila u život i na krilima Petruševa i Davidovca uspela da se spusti na 33:29, da bi posle drame u finišu poluvremena došla i do preokreta.
Pogodili su sve što je trebalo i imali 40:37 nakon prvih 20 minuta.
Starsport
U drugom poluvremenu je Zvezda brzo došla do 47:41, ali je Partizan odgovorio serijom preko Karlika Džonsa i poveo 53:50 nakon pomenute serije 12:3.
U poslednji kvartal se ušlo sa 58:57 u korist Zvezde.
Potom, četvrta deonica, pokazala je mnogo drame. Mnogo drame sa obe strane i dugo se igralo koš za koš a u poslednja tri minuta je bilo 71:71.
Usledila je trojka Ajzee Kenana, pa trojka Karlika. Onda prodor Karlika, pa bacanje Kenana. Zatim rampa Bolomboja nad Vašingtonom i polaganje Kalinića. Toliko toga što je moglo da napravi razliku.
U poslednjih minut je Zvezda imala pola koša plusa. Usledio je promašaj Kodija, pa dve spektakularne rampe Tajrika nad Bolombojem. Imala je Zvezda napad da ode na tri poena plusa, ali nije realizovala.
Onda je Karlik uzeo loptu na 18 sekundi pre kraja, zatrčao se na koš i izborio dva slobodna bacanja. Ona koja donose pobedu.
Pritisak ga je slomio pošto je pogodio samo jedno, međutim pre drugog je usledila duža pauza zbog protesta sa klupe crno-belih da je gađan nekim predmetom.
Mnogo više drame i pritiska, a onda se otišlo u produžetke. Tamo je Zvezda bila pribranija i manje grešila. Pokuševski i Sterling Braun su izgubili lopte kada nisu smeli i Kodi Miler Mekintajer je to kaznio poenima i doneo pobedu 89:83 i trofej Kupa Radivoja Koraća.
Fudbaleri Železničara se nisu obrukali, ali poraz sa ukupnih 5:0 od Brage svakako je bolan. Novo iskustvo za Pančevce, dok Braga ide u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.
Žoze Murinjo navodno je želeo da Real Madrid dovede Dušana Vlahovića kao klasičnog centarfora, ali je dolazak Karlosa Espija otvorio pitanje da li je Srbin i dalje opcija za "kraljevski klub".
Nigerijski košarkaš Kaodiriči Akobundu-Eiogu potpisao je jednogodišnji ugovor sa Žalgirisom uz mogućnost produženja na još jednu sezonu, saopštio je litvanski klub.
Jedan od najvećih talenata crnogorskog fudbala, Vasilije Adžić, nalazi se na korak od odlaska iz Juventusa na jednogodišnju pozajmicu, pošto u Torinu nije uspeo da dobije značajniju minutažu tokom prethodne dve sezone.
Endi Rodik govorio je o odluci Novaka Đokovića da preskoči Masters u Montrealu i objasnio zašto najbolji teniseri sve češće izbegavaju turnire pred US Open.
Reprezentativka Srbije u veslanju Jovana Arsić osvojila je bronzanu medalju u disciplini skif (W1x) na Evropskom prvenstvu, koje se održava u italijanskom Varezeu.
Aktuelni svetski reli šampion Sebastijen Ožije doživeo je težak udes na Reliju Finske, ali je ubrzo posle nesreće potvrdio da su i on i njegov suvozač Žilijen Ingrasija van životne opasnosti.
Filip Petrušev komentarisao je situaciju oko Džabarija Parkera i istakao da bi američki košarkaš bio kažnjen da je igrao u timu Duška Ivanovića. Status bivšeg igrača Partizana i dalje je neizvestan.
Trener Teleoptika Marko Jovanović izjavio je da bi voleo da saradnja sa Partizanom bude na nivou kakav je postojao u vreme kada je prvi tim predvodio Srđan Blagojević.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Potpredsednik Košarkaškog saveza Srbije za finansije i marketing i direktor muške reprezentacije Filip Sunturlić je bio gost nove epizode B92.sport podkasta "expertIVA" i tom prilikom odgovorio na sva najvažnija pitanja o predstojećem Kupu Radivoja Koraća.
Nigerijski košarkaš Kaodiriči Akobundu-Eiogu potpisao je jednogodišnji ugovor sa Žalgirisom uz mogućnost produženja na još jednu sezonu, saopštio je litvanski klub.
Jedan od najvećih talenata crnogorskog fudbala, Vasilije Adžić, nalazi se na korak od odlaska iz Juventusa na jednogodišnju pozajmicu, pošto u Torinu nije uspeo da dobije značajniju minutažu tokom prethodne dve sezone.
Endi Rodik govorio je o odluci Novaka Đokovića da preskoči Masters u Montrealu i objasnio zašto najbolji teniseri sve češće izbegavaju turnire pred US Open.
Reprezentativka Srbije u veslanju Jovana Arsić osvojila je bronzanu medalju u disciplini skif (W1x) na Evropskom prvenstvu, koje se održava u italijanskom Varezeu.
Indijski proizvođači Tata i Mahindra iznenadili su automobilsku industriju – prema novom globalnom istraživanju, njihovi električni automobili troše manje energije od modela kompanija Tesla i BYD.
Srpska saobraćajna policija tokom pojačanog vikend saobraćaja koristi dronove za nadzor magistrale ka Crnoj Gori. Na meti su vozači koji pretiču preko pune linije i ugrožavaju bezbednost.
Toyota je zadržala titulu najvećeg proizvođača automobila na svetu. U prvih šest meseci 2026. prodala je čak 1,26 miliona vozila više od Volkswagen grupe, uprkos blagom padu prodaje.
BYD nastavlja ofanzivu u Evropi. Novi Ti 7 stiže najpre na britansko tržište sa cenom znatno nižom od Land Rover Defendera, bogatom opremom i plug-in hibridnim pogonom od 408 KS.
Pre nekoliko dana, izveštaj iz Koreje nagovestio je da Samsung planira da sledeće godine lansira osam flegšip uređaja, uključujući četiri preklopiva modela.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar