Nova vest
Košarka 5

16.2.2025.

0:00

Sferopulos otkrio: "Dobrić igrao pod injekcijama; Ne sviđa mi se ovo između navijača"

Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos se obratio medijima nakon odbrane trofeja u Kupu Radivoja Koraća.

Autor: B92.sport

B92.sport
Sferopulos otkrio: "Dobrić igrao pod injekcijama; Ne sviđa mi se ovo između navijača"
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde su pobedili Partizan rezultatom 89:83 posle utakmice pune drame, prekida, pa i produžetka.

Prve utiske je pred medijima izneo Sferopulos rekavši da nije lako pobediti glavnog rivala dva puta u 15 dana.

"Bila je vrlo tesna utakmica. Imali su vođstvo od devet poena, a onda smo došli do igra poen po poen, pa i do produžetka. Odlučili su detalji, čestitam igračima na peharu. Nije lako dva puta pobediti Partizan u 15 dana", započeo je Sferopulos.

Trofej pripada svima u klubu, dodao je grčki strateg.

"Bio je težak raspored, želeli smo ovaj trofej i proslavićemo ga sa navijačima. Organizaciji i članovima tima pripada ovaj trofej. Čestitam pomoćnim trenerima, doktorima, fizioterapeutima i svima".



Otkrio je i da je Dobrić tražio da igra uprkos povredi.

"Poseban kredit Ognjenu Dobriću jer je igrao povređen, nije hteo da ostavi tim na cedilu, primio je injekciju da bi igrao. Čestitam Ognjenu i doktorima koji su ga osposobili. Vreme je za odmor i onda se vraćamo u normalu, idu nam bitne utakmice u narednom periodu".

Na pitanje koliko je ovaj trofej važan za dalji tok sezone rekao je da je Evroliga druga priča.
 

"Kada pobedite glavnog rivala je veliki uspeh. Evroliga je druga priča, moramo da budemo spremni, ali je vreme za odmor. Idemo utakmicu po utakmicu, proslavićemo ovaj trofej kao da je prvi, pa da nastavimo skromno da radimo", objasnio je Sferopulos.

Na kraju je govorio o tenzijama između navijača.

"Ovo je moj posao, nisam počeo juče, počinjem da razumem jezik. Ne sviđa mi se ovo između navijača, ni u Grčkoj mi se nije svidelo to. Uvrede su lične, preferiram atmosferu bez toga. Nekad ćemo pobediti, nekad izgubiti, bore se svi timovi, sve je deo igre. Imam već toliko derbija u Srbiji, igramo sa Partizanom u Evroligi, ABA ligi, Kupu, KLS-u. Imam iskustva iz Izralea i Grčke, derbiji su takvi, atmosfera. Najvažnije je igrati košarku", zaključio je trener Zvezde.

Podeli:

Komentari 5

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Imperativ pobede

Evroliga ulazi u finalnu fazu regularnog dela sezone, a Crvena zvezda ne briljira već neko vreme. Utakmica protiv Olimpje Milano (četvrtak, 19.00) je idealan trenutak da se stvari vrate na svoje.

Luka Nikolić

10:57

2 d

Novo Sport Video Menu