Pamtiće se od svega najviše, naravno, njegov poslednji šut, za pobedu, sa poludistance kada je mirne ruke pogodio dno mrežice Spursa i doneo pobedu svom timu, na oduševljenje saigrača.
Adebaju je u toj situaciji asistirao srpski reprezentativac Nikola Jović, koji je takođe odigrao fenomenalnu partiju.
Bivši košarkaš Mege punio je sve statističke kolone.
Utakmicu je počeo sa klupe, a završio u petorci, što mnogo govori o tome koliko je važan šraf u ekipi Majamija i koliko trener Erik Spolstra veruje u njega. Na kraju, upisao je 14 poena (5/10 iz igre, 3/7 za tri), zabeležio je i sedam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.
Doduše, umalo je bio tragičar pošto je promašio šut za tri 47 sekundi pre kraja, pri egalu 103:103, međutim imao je sreće da Spursi ne iskoriste svoje prilike, a potom je dodavanjem za Adebaja dao i svoj mali doprinos ključnom potezu utakmice.
Sofascore
Majamiju je put do trijumfa bio olakšan činjenicom da su Spursi igrali bez najboljeg igrača Viktora Vembanjame, koji je preskočio meč zbog prehlade.
Teri Rožir je, uz Jovića, bio važan adut sa klupe, postigao je 19 poena, upisao i sedam skokova i četiri asistencije.
U poraženom sastavu najefikasniji je bio rezervista Keldon Džonson sa 19 poena.
"Očigledna je želja i potpuno je jasno da neko pokušava da ostvaruje svoje političke ciljeve preko vaterpola i to potvrđuje način na koji je kao na dugme uključen jedan značajan deo političke javnosti".
Majkl Karik, privremeni trener Mančester Junajteda, poručio je da mu je trenutno važnije da ekipa sezonu završi na pravi način nego da razmišlja o sopstvenoj budućnosti na "Old Trafordu".
"Moramo gledati tržište. Nalazimo se na tržištu na kojem je zabava najrazvijenija na svetu, pa moramo primenjivati tržišne cene", rekao je predsednik FIFA Đani Infantino.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Srpski reprezentativci Nikola Jović i Tristan Vukčević imali su skromne nastupe u NBA ligi prethodne noći, a njihovi timovi upisali su poraze na gostujućim terenima.
"Očigledna je želja i potpuno je jasno da neko pokušava da ostvaruje svoje političke ciljeve preko vaterpola i to potvrđuje način na koji je kao na dugme uključen jedan značajan deo političke javnosti".
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Tesla je najavila drugu generaciju Roadstera pre skoro decenije. Trebalo je da uđe u proizvodnju 2020. godine, a šest godina od očekivanog roka dobijamo nagoveštaje da bi plan mogao da se ostvari.
Evropski parlament usvojio je nova pravila o vozačkim dozvolama. Cilj je povećanje bezbednosti, a uvode se digitalna dozvola, stroža pravila za prekršioce i niža starosna granica za profesionalce.
Američka kompanija Apple razmatra mogućnost da proizvodnju ključnih procesora za svoje uređaje u SAD prebaci na Intel i Samsung, kako bi smanjila zavisnost od tajvanske firme TSMC.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar