Čovek odluke bio je ko drugi nego Nikola Jokić, koji je samo u poslednjem minutu postigao osam poena i tako neutralisao učinak Tajriza Meksija na drugoj strani.
Jokić je susret završio sa 28 poena, 13 asistencija, devet skokova, dve ukradene i šest izgubljenih lopti.
Iz igre je šutirao 11/16, za tri 2/3, dok je sa linije slobodnih bacanja imao 4/5.
Interesantno, srpski centar nije bio najefikasniji u redovima Nagetsa, pošto je Džamal Marej ubacio 31 poena, a uz to je imao i 11 asistencija i šest skokova.
Majkl Porter Džunior je dodao 24 poena i šest skokova, Džulijan Li Stroter je imao 18, Kristijan Braun 15, a Eron Gordon 11 poena na svom kontu.
Na drugoj strani, na kojoj opet nije bilo Džoela Embida, fenomenalan je bio Tajriz Meksi sa 42 poena, devet asistencija i dva skoka.
Geršon Jabusele je zabeležio 28 poena i sedam skokova, dok je Keli Oubre postigao 27 poena, sedam skokova i pet asistencija.
Nagetsi su tokom utakmice uglavnom imali prednost, ali je Filadelfija konstantno bila u igri, a na momente je i preuzimala vođstvo.
Tako je bilo i u samoj završnici, a Siksersi su i u poslednjem minutu bili u egalu, pre nego što je Jokić stupio na scenu i rešio susret.
Denver je prekinuo niz od tri poraza i trenutno je četvrti na tabeli sa skorom 29-29, a naredni meč će igrati protiv Šarlota u nedelju od 1.00 čas.
Filadelfiji je ovo prvi neuspeh posle četiri uzastopna trijumfa i zauzima 11. poziciju na Istoku sa učinkom 19-28.
U Crvenoj zvezdi već se prave planovi za narednu sezonu, a kako stvari trenutno stoje, dvojica fudbalera neće nastaviti saradnju sa klubom po isteku aktuelnih ugovora.
Neizvesnost oko budućnosti evropske klupske košarke i dalje traje, a generalni direktor Fenerbahčea Derja Janijer otkrio je da šampion Evrope još nije doneo konačnu odluku o tome u kom će takmičenju igrati u narednim godinama.
U Zrenjaninu se održava Evropsko prvenstvo za mlađe seniore u rvanju i tom prilikom smo na strunjači videli potez koji se zaista retko viđa u ovom sportu.
Košarkaši Denvera savladali su Jutu rezultatom 128:125 u neizvesnoj završnici, a junak trijumfa bio je Džamal Marej koji je postigao čak 45 poena i pogodio odlučujuća slobodna bacanja.
U Crvenoj zvezdi već se prave planovi za narednu sezonu, a kako stvari trenutno stoje, dvojica fudbalera neće nastaviti saradnju sa klubom po isteku aktuelnih ugovora.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Jedan od glavnih razloga dolaska Pokuševskog u Partizan je Željko Obradović. Legendarni trener je u međuvremenu napustio Humsku. "Mislim da on nije zaslužio onako da ode kao veličina, kao čovek, kao trener", rekao je Aleksej.
Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.
Košarkaši Crvene zvezde odigrali su jedan generalno loš duel i zasluženo izgubili od Bajerna, ekipe koja samo još matematički nije ostala bez doigravanja ove sezone.
Najveće promene očekuju se u enterijeru, gde će luksuzna limuzina dobiti potpuno novi kokpit inspirisan modelom BMW iX3, sa modernim digitalnim rešenjima i naprednom tehnologijom.
U Argentini se pre nekoliko godina pojavio neobičan trend među vozačima: mnogi su upaljačem spaljivali sitne gumene "dlačice" na novim pneumaticima kako bi izgledalo kao da su već korišćeni.
Iran je na listu potencijalnih meta stavio kancelarije i imovinu velikih američkih tehnoloških kompanija koje posluju u regionu, preneli su iranski državni mediji.
Google je nedavno najavio uvođenje novih funkcija za produktivnost zasnovanih na veštačkoj inteligenciji unutar svojih aplikacija, koje će od sada koristiti Gemini za određene zadatke.
Novi Android telefoni i drugi slični uređaji uskoro će dobiti značajno ubrzanje performansi. Google je objavio detaljno objašnjenje kako će se to postići.
Komentari 32
Pogledaj komentare Pošalji komentar