Trka za prestižnu nagradu zahuhtava se iz dana u dana, a trenutno najveću borbu vode srpski košarkaš Nikola Jokići Šej Glidžus-Aleksander.
Dvojica košarkaša, proslogodišnji finalisti, iz nedelje u nedelju imaju istorijske partije, a uzdanica Oklahome Šej Glidžus-Aleksander trenutno je vodeći u MVP trci i to treću nedelju za redom.
Prvi je u ligi po broju postignutih poena (32,1), a prethodno je u sredu ubacio rekordna 54 poena u pobedi nad Jutom.
On je tek treći igrač u istoriji ove franšize koji je postigao više od 54 poena, a pre njega su to učinili Rasel Vestbruk i Kevinu Durent, a Šej je u nedelju zabeležio svoju 27. utakmicu u ligi sa 30+ poena.
Nikola Jokić ove sezone briljira u NBA ligi, a iz noći u noć ispisuje stranice istorije, ali je trenutno drugi u borbi za MVP priznanje, koje je osvojio tri puta u karijeri.
U pobedi nad Kingsima u četvrtak, Jokić se pridružio Viltu Čemberlenu kao jedini igrač u istoriji NBA koji je zabeležio najmanje 35 poena, 20 skokova i 15 asistencija na utakmici.
WHAT’S TRENDING: MVP RACE HEATING UP
As the regular season nears its midpoint, the Kia Race to the MVP intensifies by the day.
Leading the race? Last year’s top two finishers, who are both coming off historic weeks.
To je bio jedan od Jokićevih pet uzastopnih tripl-dablova – koji su svi ostvareni pre četvrte četvrtine.
Ukupan broj tripl-dablova u sezoni povećao je na 20, što je više nego duplo od drugoplasiranog u ovoj kategoriji.
"Džoker" se nalazi u prvih pet po poenima (trenutno treći), skokovima (3.mesto), asistencijama (2. mesto), ukradenim loptama (4.), procentu tri poena (2.), dabl-dabl (3.) i tripl-dabl ( 1.).
Treće mesto drži Janis Adetokumbo, koji je prošle sezone(30,4 poena, 61,1% FG) postao prvi igrač u istoriji NBA koji je u proseku postigao najmanje 30 poena pri 60% šuta.
Ove sezone, on je povećao svoj rezultat na 31,4 poena po poena, koji je najbolji u karijeri, dok je zadržao svoju efikasnost (60,2%).
U top 5 su Džejson Tejtum iz Bostona i Karl Entoni-Tauns iz Njujork Niksa.
(Pre)dugo traje sapunica oko toga za koji nacionalni tim će igrati Andrej Stojaković, nagađanja je dosta, a konačno smo čuli i direktan odgovor od strane košarkaša Ilinoisa.
Francuski reprezentativac Joan Makundu ponovo je član Monaka nakon što je klub zvanično potvrdio njegov povratak pred završnicu sezone i plej-ofa francuskog prvenstva.
Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Vojvodinu u finalu Kupa Srbije, a na pomenutom susretu brazilski fudbaler Bruno Duarte je upisao jubilarni 100. nastup u crveno-belom dresu.
Barselona je pronašla novu metu za letnji prelazni rok, pošto je postalo jasno da bi transfer Hulijana Alvareza predstavljao previše komplikovan i skup posao čak i za šampiona Španije.
Najbolji teniser sveta Jannik Sinner nastavio je da pomera granice modernog tenisa pošto je plasmanom u polufinale Mastersa u Rimu ispisao novu stranicu istorije.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Francuski reprezentativac Joan Makundu ponovo je član Monaka nakon što je klub zvanično potvrdio njegov povratak pred završnicu sezone i plej-ofa francuskog prvenstva.
Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Vojvodinu u finalu Kupa Srbije, a na pomenutom susretu brazilski fudbaler Bruno Duarte je upisao jubilarni 100. nastup u crveno-belom dresu.
Barselona je pronašla novu metu za letnji prelazni rok, pošto je postalo jasno da bi transfer Hulijana Alvareza predstavljao previše komplikovan i skup posao čak i za šampiona Španije.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Nova Android funkcija, pod nazivom "Kontekstualni predlozi" (Contextual suggestions), može da predvidi sledeće korake koje biste mogli preduzeti na osnovu toga gde se nalazite ili šta radite.
Nakon godina stagnacije, gubitka tržišnog učešća i tehnološkog zaostajanja za konkurencijom, Intel proživljava renesansu koju je malo ko mogao da predvidi.
Komentari 25
Pogledaj komentare Pošalji komentar