Neverovatan potez Nikole Jokića viđen je u pobedi Denvera nad Sakramentom (132:123) u noći između četvrtka i petka.
Jokić je za 37 i po minuta na terenu postigao 35 poena (12/19 iz igre), imao 22 skoka i 17 asistencija, kao i po dve blokade i izgubljene lopte, odnosno jednu ukradenu.
Njegov najbolji potez na meču pogledajte u prilogu.
"Da li te je ovo podsetilo na Stivena Adamsa koji je pre više godina na sličan način bacio loptu i sa celog terena postigao koš?", bilo je pitanje novinara na konferenciji za medije.
"Ne. Jokić je to već radio ove godine i bio blizu da pogodi. Kada je lopta izašla iz ruku video sam šansu i ... bum! Najviše mi se sviđa što nema reakcije kod njega. Mislim da je ovo asistencija za mene", u šali je rekao Vestbruk.
Ne krije popularni Brodi koliko je srećan što je u Denveru.
"Zahvalan sam što mi je Denver dozvolio da dođem ovde pre svega, a drugo, to što su mi dopustili da budem ono što sam bio kroz čitavu svoju karijeru. Nikola je bio veliki zagovornik u mom dolasku u Denver i zahvalan sam što delim teren sa najboljim igračem na celoj planeti", kaže Vestbruk.
"Volim da se smejem, volim da razmenjujem utiske sa navijačima, mnogo volim košarku. Bog me je stavio u poziciju da mogu sve to da radim i što mogu da donosim radost ljudima koji nas gledaju. Mislim da smo kao ekipa na pravom putu. Igramo pravu košarku i radimo prave stvari", poručio je Rasel Vestbruk.
Bivši hrvatski fudbaler Dario Šimić uhapšen je zbog sumnje da je nezakonito dobio potrebne dozvole za kamp u Tisnom, a u saradnji sa bivšom direktorkom Odeljenja za turizam koja je i ranije bila privođena.
Kavaj Lenard mogao bi da se nađe pred velikim problemom zbog istrage koju NBA vodi protiv Los Anđeles Klipersa zbog mogućeg zaobilaženja pravila seleri kepa (ograničenje plata).
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Košarkaš Denvera Nikola Jokić pridružio se Raselu Vestbruku kao jedini igrači u istoriji NBA lige koji su u proseku beležili tripl-dabl u dve uzastopne sezone.
Selektor vicešampiona sveta govorio je za B92.sport o istorijskom srebru Srbije, porazu od Australije koji je promenio sve, radu sa Nikolom Kusturicom, pozivu Dušana Alimpijevića i lekcijama koje je naučio od svojih igrača.
Stanković nema mnogo vremena da popravi detalje i ukomponuje ono čime raspolaže. Kostur tima je ostao, ali da li je dovoljno kvalitetan da ispuni očekivanja?
Siner je titulu na Vimbldonu osvojio malo više od mesec dana nakon šokantnog poraza na Rolan Garosu. Kecmanović mu je uzeo dva seta u prvom kolu, da bi mu do kraja još samo Zverev u finalu "otkinuo" jedan.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
U Italjii je ugašeno 850 kamera za merenje brzine nakon žalbi stanovništva da ne ispunjavaju sve zakonske propise, i da više služe da se puni budžet nego da pojačaju bezbednost saobraćaja.
OpenAI razvija kućni pametni zvučnik bez ekrana koji se kreće i uči iz vaših mejlova. Dok se čeka lansiranje, Apple je već pokrenuo tužbu zbog navodne krađe tajni.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar