Košarkaši Šarlota poraženi su pred svojim navijačima od Golden Stejta, 97:115.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Tanjug/AP Photo/Chris Carlson

Taman kada se činilo da će se Hornetsi trgnuti, posle pobede nad Klivlendom, vratili su se na stazu poraza, ovo im je bio šesti u poslednjih sedam utakmica.

Iako su se u prvom poluvremenu dobro držali, imali svega pet poena zaostatka (45:50), popustili su u trećoj deonioci i tu se sve prelomilo.

Voriorsi su u poslednjih 12 minuta ušli sxa +18, ta razlika je išla i do maksimalnih 23 poena viška, tako da nije bilo rezultatske neizvesnosti.

U redovima Hornetsa igrali su i srpski reprezentativci, Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski.

Micić je za nepunih 33 minuta u igri postigao deset poena uz dva skoka, osam asistencija i dve ukradene lopte.
Imao je 3/7 u šutu iz igre, 1/4 za tri poena i 3/4 sa linije penala.

Što se tiče Pokuševskog, on je igrao nešto više od 18 minuta, postiao je šest poena uz tri uhvaćene i jednu ukradenu loptu.

Nije ga išao šut, imao je iz igre svega 2/8, te 1/6 za tri poena i 1/2 sa linije slobodnih bacanja.

Najbolji kod Hornetsa bio je Majls Bridžis sa 22 poena, Davis Bertrans je dodao 14.

U redovima  Voriorsa, Stef Kari je prednjačio sa 23 poena uz pet skokova i tri asistencije.

Endrju Vigins je dodao 20, Trejs Džekson-Dejvis 18, a Mozes Mudi 15.