Košarkaši Indijana Pejsersa pobedili su Majami Hit rezultatom 128:115 uz 9 poena i 4 asistencije njihovog najboljeg košarkaša, Džimija Batlera.
Već neko vreme se govori o potencijalnom odlasku Džimija iz Majami Hita, ali je "Kum" Pet Rajli rekao da on ne ide nigde, odnosno da ekipa nema plan da ga trejduje.
Bilo kako bilo, Džimi Batler je posle ovog poraza nešto drugačije izjavio.
On je posle utakmice rekao da mora ponovo da uživa na košarkaškom terenu, a na pitanje da li tu radost može da pronađe u Majamiju, odgovorio je: "Verovatno ne".
"Šta želim da se dogodi, da ponovo uživam u igranju košarke, šta god to značilo, a saznaćemo uskoro. Ovde sam srećan van terena, ali želim da ponovo budem dominantan. Želim da poentiram i da pomognem ekipi da pobeđuje. Trenutno, ja to ne radim", rekao je Batler.
Interesantno je da je trener Erik Spolstra ostavio Džimija Batlera van tima u četvrtoj četvrtini, ne samo protiv Indijane, već tokom čitave protekle nedelje.
"Izlazim na teren da se takmičim, ne zanima me da li sam postigao 9 ili 29 poena. Niko ne može da kaže da se ne trudim. Možda će izgledati kao da imam manje lopte u rukama, da ne šutiram dovoljno, a neće izgledati kao da se ne trudim", poručio je košarkaš Majamija.
Batler, koji ima 35 godina, ove sezone beleži u proseku 18 poena, uz 5,7 skokova i 4,7 asistencija, uz šut iz igre od 55,3%, što je njegov najbolji procenat šuta u karijeri.
On je jedan od elitnih takmičara u NBA ligi i redovan učesnik plej-ofa. Njegovi timovi su se plasirali u plej-of u 12 od njegovih 13 sezona, uključujući prethodnih pet sezona u Majamiju, gde je ekipu vodio do dva NBA finala i još jednog finala Istočne konferencije.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle veoma loše partije i poraza od Hapoela iz Ber Ševe (0:2), klub je najavio hitnu sednicu Upravnog odbora.
PSŽ je pobedom nad Aston Vilom osvojio Superkup Evrope (2:1). Osvajač Lige šampiona je tako bio bolji od prvaka Lige Evrope. Poslednji put je šampion Lige Evrope slavio u ovom takmičenju 2018. godine.
Dušan Vlahović je ovog leta napravio veliki transfer i karijeru nastavlja u Turskoj, a Bešiktaš je odmah nakon njegovog predstavljanja objavio i finansijske detalje saradnje sa srpskim napadačem.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Klej Tompson bi ovog leta mogao da promeni sredinu, a među najglasnije pominjanim destinacijama nalazi se Majami Hit, gde bi stigao u razmeni za srpskog reprezentativca Nikolu Jovića.
Dušan Vlahović je ovog leta napravio veliki transfer i karijeru nastavlja u Turskoj, a Bešiktaš je odmah nakon njegovog predstavljanja objavio i finansijske detalje saradnje sa srpskim napadačem.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Porsche će tokom 2026. i 2027. godine svoje emisije CO2 u Evropi obračunavati zajedno sa kineskim proizvođačem automobila Xpeng, umesto sa Volkswagen grupom.
U zoni Pančevačkog mosta je pojačana kontrola saobraćaja jer se ne poštuje zabrana kretanja vozila ukupne mase veće od 12 tona, saopšteno je danas iz Puteva Srbije.
Tesla je objavila opoziv za više od 20.000 vozila u SAD zbog problema sa farovima koji bi mogao da smanji vidljivost vozača, ali i zaslepi druge učesnike u saobraćaju.
Tokio je značajno povećao subvencije za kupovinu električnih automobila. Uz kombinovanje gradskih i državnih podsticaja, cena pojedinih modela može biti niža za više od 16.000 dolara.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar