Šarlot je igrao bez nekih bitnih igrača poput Lamela Bola, Marka Vilijamsa, Trea Mena i Brendona Milera i to je značilo više minuta za srpskog plejmejkera Vasilija Micića.
Micić je odlično iskoristio svoju šansu i postigao 20 poena uz 1 skok i 4 asistencije i bio najefikasniji igrač Hornetsa, a ispratio ga je Majls Bridžis sa 15 poena i 7 skokova, Dekvan Džefris sa 12 poena i 5 skokova, dok su po 11 imali Martin i Vong, a 10 je postigao Nik Ričards koji je imao i 6 skokova.
U redovima Filadelfije, povratnik Džoel Embid je "spakovao" 34 poena Šarlout uz 5 skokova i 9 asistencija, dok je 23 imao Tajris Meksi, 22 Keli Ubre uz 5 skokova i 2 asistencije, a 11 Riki Kaunsil, dok je tek 5 poena uz 10 skokova i 8 asistencija imao Pol Džordž.
"Embid je bio dobar. Postigao je dosta poena nakon sporog početka, ali dobro je izgledao", rekao je trener Filadelfije Nik Nurs.
Ovo je bila tek sedma utakmica Džoela Embida u sezoni koji je imao mnogo problema sa povredama, prevashodno kolena.
Što se Micića tiče on se razigrao u trećoj četvrtini sa 10 brzih poena kada je prepolovio vođstvo Filadelfije i što je još važnije u momentima kada niko nije mogao, Vasilije je nanizao bitne koševe.
Sofascore
Pogodio je jednu trojku i dve dvojke, da bi izvukao i faul pri šutu za tri poena od Pola Džordža i pogodio sva tri slobodna bacanja.
Džoel Embid ga je izbacio jednom sjajnom fintom i pogodio poludistancu, kada je došlo vreme da se Kamerunac uozbilji i ne dopusti da se Šarlot vrati rezultatski.
Fila nije imala problema da sruši Šarlot i dođe do nove pobede, a Hornetsi će moći dosta toga da nauče iz ovog poraza.
Spartak iz Subotice osvojio je prvu titulu prvaka Srbije u Nišu, savladavši FMP u finalu KLS. Istorijski trenutak posle sedam decenija bez šampiona iz Beograda i emotivna konferencija Vladimira Jovanovića obeležili su finale.
Reprezentacija Srbije put u Meksiko nastavlja u ponedeljak u ranim jutarnjim časovima, a duel protiv još jednog učesnika predstojećeg Mundijala igra se 5. juna od 4:00.
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
Spartak iz Subotice osvojio je prvu titulu prvaka Srbije u Nišu, savladavši FMP u finalu KLS. Istorijski trenutak posle sedam decenija bez šampiona iz Beograda i emotivna konferencija Vladimira Jovanovića obeležili su finale.
Spartak iz Subotice osvojio je prvu titulu prvaka Srbije u Nišu, savladavši FMP u finalu KLS. Istorijski trenutak posle sedam decenija bez šampiona iz Beograda i emotivna konferencija Vladimira Jovanovića obeležili su finale.
Prvi put posle mnogo godina finale Košarkaške lige Srbije igra se bez večitih rivala. Spartak i FMP u Nišu odlučuju o novom šampionu Srbije u meču za istoriju.
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Večiti rivali ostali bez finala KLS uprkos najvećim budžetima i to nema samo u Srbiji, nego i u regionu. Zašto su FMP, Spartak, Vlada Jovanović i domaći igrači pokazali da novac nije presudan za uspeh?
Sve o prvom istorijskom Fajnal-foru Košarkaške lige Srbije u Nišu. Saznajte raspored utakmica, detaljnu analizu timova (Zvezda, Partizan, FMP, Spartak), zdravstvene bilanse i prognoze favorita za domaći tron.
Apple-ova sledeća generacija Pro modela iPhone-a mogla bi da stigne sa jednim od najvećih unapređenja kamere koje je kompanija predstavila poslednjih godina.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar