Košarka 3

27.3.2024.

8:50

Dončić blistao pa "prespavao" poluvreme – Dalas razbio Kingse

Košarkaši Dalasa porazili su Sakramento Kingse u Kaliforniji rezultatom 132:96 i vezali peti trijumf.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Tanjug/AP Photo/José Luis Villegas

Mevsi su sada preuzeli šestu poziciju na Zapadu koja garantuje direktan plasman u plej-ofa, upravo ispred Kingsa i Sansa, mada će Dončić i družina imati ozbiljan posao i da zadrže to mesto do kraja.

Sakramento, kao i Sansi, imaju pobedu manje i poraz više od Teksašana.

Meč u Sakramentu protekao je u dominaciji gostiju koje je, samo u prvom poluvremenu, predvodio Luka Dončić sa 26 poena od ukupno 28 koliko je postigao.

Slovenac je igrao simultanku u drugoj deonici u kojoj je ubacio čak 19 poena.

U drugom poluvremenu napadačku palicu "prepustio" je Kajriju Irvingu i Timu Hardaveju Džunioru koji su završili posao.

Kajri je upisao 24 poena i osam asistencija, Hardavej 22, Vašington je dodao 14, uz 13 skokova, za miran trijumf gostiju.

Dončić je u drugom delu meča ubacio za njega potpuno atipičnih - dva poena.

Kod Kingsa, standardno, Dieron Foks je bio najefikasnij, ovog puta sa 18 poena, Kigan Marej je imao poen manje, dok je Domantas Sabonis bio na svom proseku - 12 poena, 11 skokova, 9 asistencija.

Prelomni period meča bila je treća deonica kada su Teksašani serijom 22:4 rezultatski pobegli na 89:65 i do kraja održavali ubedljivo vođstvo.