Edvards bolji od Karija – Minesota razbila Golden Stejt; Vučević solidan u porazu Čikaga VIDEO
Košarkaši Minesota Timbervulvsa pobedili su Golden Stejt Voriorse rezultatom 107:90, dok su Indijana Pejsersi nadigrali Čikago Bulse 132:123 u noći iza nas.
Minesota Timbervulvsi su, zato, produžili seriju od četiri pobede savladavši Golden Stejt Voriorse u San Francisku, a Kariju i saigračima je ovo četvrti poraz na poslednjih pet utakmica.
Minnesota je sada pobedila u poslednjih pet međusobnih susreta i četiri uzastopno u "Čejs Centru", od kada je prekinula niz od 12 poraza na gostovanju Voriorsima.
Timbervulvsi su imali prednost u skokovima 27-19 u prvom poluvremenu, potpuno su nadskočili i nadigrali "Ratnike" pa su otišli na pauzu sa dvocifrenim vođstvom rezultatom 56:46.
Golden Stejt je postigao samo četiri poena u prvih devet minuta druge četvrtine, u kojoj su šutirali 5 od 19, a na kraju su bili oslabljeni jer je Mozes Mudi imao problema sa levim kolenom, dok je Endru Vigins imao povredu desnog zgloba.
Ključni trenutak je bilo polaganje Pejtona na asistenciju Karija, koje je na 1:18 do kraja treće četvrtine moglo smanjiti prednost Minesote na sedam poena, ali su gosti tražili "challenge" i dobili faul u napadu dok je koš poništen.
Verovali ili ne, Stef Kari je svoje prve poene na utakmici postigao tek na kraju prve četvrtine, pogodivši šut sa polu distance uz faul i pretvorivši to u tri poena. Promašio je svoja prva četiri šuta za tri poena i završio sa šutem 3 od 9 sa distance.
Kari je trojkom na 10:38 do kraja smanjio rezultat na 80:77, ali su Warriorsi ponovo imali problema sa izgubljenim loptama i ključnim odbranama.
Drejmond Grin je igrao posle odsustva u četvrtak zbog zategnutosti lista leve noge. Green, koji povremeno igra sa drugom postavom kako bi veteran bio na parketu, ostvario je 10 poena, devet skokova i šest asistencija. Zaradio je i svoj sedmi tehnički faul ove sezone.
Najefikasniji je bio Entoni Edvrads sa 30 poena, 4 skoka i 9 asistencija, dok je 17 poena i 11 skokova bio učinak Rudija Gobera, a 16 je postigao Džulijus Rendl, odnosno 13 Konli i 10 Mekdenijels.
Na drugoj strani, videli smo 23 poena Stefa Karija, 13 Džonatana Kuminge, 11 Endrua Viginsa i 10 Drejmonda Grina.
Indijana Pejsersi su prekinuli crni niz i napokon uspeli da pobede i to u divizijskom derbiju kada su sa 132:123 nadigrali Čikago Bulse u "Junajted centru".
Bulsima nije pomogao ni raspucani Lavin koji je imao 32 poena, dok je 19 imao Vajt, 15 Dosunmu, 13 je ubacio Nikola Vučević uz 9 skokova, a po 10 Gidi i Smit.
Na drugoj strani, 23 poena uz 4 skoka i 8 asistencija je bio učinak Tajrisa Haliburtona, dok je 21 i 7 skokova imao Paskal Sijakam, 19 Benedikt Maturin, po 17 su ubacili Mekonel i Topin i dvocifren je bio još Tarner sa 15 poena, 7 skokova i 4 asistencije.
Indijana je imala prednost od 13 poena na poluvremenu, ali je Čikago prišao na 112:109 zahvaljujući polaganju Josha Giddeya na 6:53 do kraja utakmice. Haliburton je odgovorio trojkom, pokrenuvši seriju 8:0 za Pejserse.
Haliburton je pogodio pet trojki, a Indiana je ukupno šutirala 18 od 29 sa distance.
Pejsersi su u drugoj četvrtini šutirali neverovatnih 11 od 13 iz igre, pretvorivši zaostatak od pet poena u prednost od 12. Serija 24:9 preokrenula je utakmicu, a Indijana je tu četvrtinu dobila sa 17 razlike, ali je najveća prednost ostvarena u reketu, gde su postigli 56 poena naspram 42 Bulsa.
Fudbaler Liverpula Florijan Virc propustiće zbog povrede mečeve protiv Vulverhemptona u Premijer ligi i FA kupu, izjavio je danas menadžer engleskog kluba Arne Slot.
Fudbaler Liverpula Florijan Virc propustiće zbog povrede mečeve protiv Vulverhemptona u Premijer ligi i FA kupu, izjavio je danas menadžer engleskog kluba Arne Slot.
Košarkaška reprezentacija Srbije gostuje selekciji Turske u revanš meču kvalifikacija za Mundobasket 2027, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Istanbulu (19.00).
Košarkaška lopta u subotu je utihnula zbog ratnih sukoba, pošto je Evroliga otkazala kvalifikacioni juniorski turnir u Abu Dabiju usled pogoršane bezbednosne situacije na Bliskom istoku izazvane sukobom Izraela i Irana.
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
MWC u Barseloni je dobar poligon da tehnološki divovi isprobaju novih stvari i opipaju puls javnosti, a ovog puta nas je Honor iznenadio robotskim telefonom.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar