Na samom početku razgovora sa novinarima, Jokić se osvrnuo na utakmicu i objasnio razloge poraza.
"Pogodili su mnogo trojki, u tome su dobri, najbolji su u NBA ligi. Nismo mogli da nađemo otvorene šuteve, svaki koš koji smo dali, dali smo ga teško. Imali su otvorene šuteve, mi nismo. Ne znam zašto sam promašivao, promašio sam neke lake šuteve. Možda sam samo forsirao. Ne znam šta se desilo. Ne treba da toliko gubimo loptu, da igramo naše akcije, da ne forsiramo. Posle 20 utakmica trebalo bi da znamo ko smo i šta treba da radimo. Još se tražimo. Nekada izgledamo dobro, a nekada samo prestanemo da igramo kako treba i izgledamo loše", rekao je Jokić.
"Sve nam je bilo teško večeras, kao što sam rekao. Imali smo neke dobre momente i loše, na kraju su nas pobedili relativno lako, gde smo se vratili u utakmicu, mogli smo da povedemo u drugoj četvrtini, ali treća i četvrta nisu bile tako dobre. Dali su nam preko 20 trojki, a sve je izgledalo lako za njih, a teško za nas. Igraju stvarno dobro momci, pronašli su se, pogađaju za tri što olakšava posao njima i imaju igrače koji to dobro rade i pogađaju. Imaju igrače koji skupljaju skokove, kompaktna su ekipa", dodao je srpski centar.
Zna i na čemu Nagetsi moraju da porade.
"Moramo da budemo organizovaniji i da ne gubimo loptu. Da u napadu igramo nešto što ne znamo i u odbrani da ne znamo kako da branimo. Izgledali smo da ne znamo šta da radimo, pričali smo o tome. Moramo da budemo fokusirani na detalje".
"Dolazi Bogdan u Denver. Imamo utakmicu sa Atlantom tada. Protiv Vašingtona se nadam da ćemo odigrati bolje nego danas, pogotovo u odbrani. Nadam se da ćemo biti mnogo bolji na toj strani", naveo je on.
Na kraju, upitan o večnoj listi na kojoj sada zauzima treće mesto, bio je i više nego jasan – u dve rečenice.
"To je nešto što ćemo gledati i o čemu ćemo pričati kada završim karijeru, sada ne gledam na to. Svakako je to sjajno i jedna veoma lepa stvar", zaključio je Jokić.
Svi rezultati:
Klivlend Kavalirs – Denver Nagets 126:114
Vašington Vizards – Dalas Maveriks 101:137 Njujork Niks – Šarlot Hornets 125:101
Toronto Reptors – Oklahoma Siti Tander 92:129 Memfis Grizls – Sakramento Kings 115:110 Nju Orleans Pelikans – Finiks Sans 126:124
San Antonio Spars – Čikago Buls 124:139 Golden Stejt Voriors – Hjuston Rokets 99:93
Hrvatski i regionalni sport ostali su bez jednog od svojih velikana – u Dubrovniku je, posle duge i teške bolesti, u 67. godini preminuo Goran Sukno, proslavljeni vaterpolista, olimpijski i svetski šampion.
Talentovani mladi fudbaler Vasilije Kostov već je na radaru evropskih giganata, a prema pisanju turskih medija u trku za potpis igrača Crvene zvezde ozbiljno se uključio i Galatasaraj.
Hapoel Tel Aviv prekinuo je seriju od šest uzastopnih poraza, a posle pobede nad Makabi Rananom trener Dimitris Itudis govorio je o reakciji svoje ekipe i važnosti trijumfa.
Žreb za četvrtfinalnu fazu Lige šampiona u vaterpolu održan je u Zagreb, a najviše pažnje privukla je činjenica da su se dva glavna favorita za titulu našla u istoj grupi.
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Nebojša Čović izjavio je danas da je sve spremno za predstojeći Kup Radivoja Koraća i dodao da očekuje da takmičenje prođe bez problema.
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Nikola Jokić i Džamal Marej zagrejali su se za nastupe na Ol-star vikendu tako što su predvodili Denver Nagetse do pobede nad Memfis Grizlisima rezultatom 122:116 u noći između srede i četvrtka.
Iako je Nikola Jokić upisao novi tripl-dabl u bogatoj karijeri, Denver Nagetsi su u dramatičnoj završnici poraženi od Klivlend Kavalirsa 119:117 u noći između ponedeljka i utorka
Talentovani mladi fudbaler Vasilije Kostov već je na radaru evropskih giganata, a prema pisanju turskih medija u trku za potpis igrača Crvene zvezde ozbiljno se uključio i Galatasaraj.
Kao trener tima Sveta na VTB Ol-star vikendu, Velimir Perasović imao je razloga za zadovoljstvo. Njegov sastav je slavio, a revijalni spektakl dobio je takmičarsku notu kakva mu je ranije nedostajala.
Jovica Arsić, trener ruskog Jeniseja i pomoćnik Velimira Perasovića na Ol-star meču VTB lige, izneo je utiske o samom događaju, govorio o konkurentnosti lige, ulozi trenera sa naših prostora, ali i o ambicijama svog tima.
U lobiju jednog od onih moskovskih hotela u kojima se tišina lomi samo o zvuk porcelana, prigušene korake i žamor gostiju, uz šolju toplog čaja, sedeo je Luka Mitrović.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Real Madrida u meču 28. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu.
Ovaj primer potvrđuje da su najpoželjnije verzije modela 911 i dalje veoma tražene na tržištu korišćenih vozila, pa za neke kupce postaju i investicija.
Sukob oko korišćenja AI modela Claude u vojne svrhe dostigao je tačku usijanja. Pentagon preti raskidom ugovora jer AI startap ne dozvoljava da njihova tehnologija "povlači obarač".
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar