Košarka 10

26.3.2024.

9:30

Novi tripl-dabl Dončića, povreda Nurkića, Sabonis je "mašina" VIDEO

Tripl-dabl Luke Dončića bio je glavna vest sa utakmice koja se igrala u Delta centru u kojoj je Dalas savladao Jutu rezultatom 115:105.

Srđan Novaković
EPA-EFE/ADAM DAVIS

Slovenački košarkaš je briljirao na ovom meču i kao po običaju u paru sa Kajrijem Irvingom predvodio svoju ekipu na ovoj utakmici.

Dončić je meč završio sa 29 poena, 12 skokova i 13 asistencija. Irving ga je pratio sa 27 poena, dok je sem njih dvojice zapažen učinak imao i Pi Džej Vašington sa 16 poena.

Juti nije pomoglo ni 34 poena na povratku Lauri Markanena, Kolins je utakmicu završio sa dabl-dablom (21p, 11sk), dok je treći dvocifreni bio Kolins Sekston sa 20 poena.

Posle efikasne prve četvrtine, gde je Juta imala prednost od četiri poena razlike.

Usledilo je konstatno menjanje vođstva koje je trajalo sve do poslednjeg perioda, koji je prošao u znaku Dalasa  i u kojem je Juta postigla svega 17 poena, što je rešilo ovaj meč.

Sjajno veče Ex-Yu košarkaša

Osim Dončića, odlični su protekle noći bili i ostali igrači sa prostora bivše Jugoslavije.

Bojan Bogdanović je postigao 13 poena u pobedi Njujork Niksa nad Detroit Pistonsima 124:99.

Ivica Zubac je zabeležio devet poena i 11 skokova u porazu Los Anđeles Klipersa od Indijane 133:116.

Na pragu dabl-dabla bio je i Nikola Vučević sa devet poena, 16 skokova u porazu Čikaga od Vašingtona 107:105.

Sparsi bez Vembanjame srušili "moćne" Sanse

Da mogu i bez Vembanjame košarkaši San Antonija su pokazali na meču protiv Finiks Sansa 104:102.

Ekipa koja u svom timu na ovom meču nije imala prvog pika na draftu i glavne zvezde je uspela do dođe do velike pobede protiv ekipe koja se bori za mesto u plej-ofu.

Tim Grega Popoviča je na svom terenu slavio sa 104:102, a u patike Francuskog superstara je ušao Džeremi Sočan čija je trojka bila presudna za pobedu na ovom meču.

On je bio najefikasniji sa 26 poena i 18 skokova. Isti broj poena je upisao Devin Vasel, dok je Kolins dodao 18 poena.

Povreda Nurkića

Nije Finiksu pomoglo ni 36 poena Devina Bukera, kao ni 29 poena Kevina Durenta, Jusuf Nurkić je bio u startnoj petorci, a utakmicu je završio sa šest poena i devet skokova jer je zbog povrede ranije napustio parket.

Nurkić je početkom treće četvrtine nezgodno stao na Sočanovo stopalo i iskrenuo skočni zglob.

San Antonio je dobro krenuo u utakmicu i posle prve deonice je stekao prednost od sedam razlike. Vratila se ekipa Finiksa koja je dominirala u drugom periodu, tako da su na poluvreme otišli sa vođstvom 50:47.

Držao je Finiks prednost tokom gotovo celog toka trećeg perioda, ali je u poslednjem napadu domaći preokrenuli rezultat.

To nas je uvelo u veliku dramu koju smo gledali u finišu meča, iako je San Antonio imao vođstvo od osam razlike na kraju je trojka Sočana odlučila pobednika.

Litvanska tripl-dabl mašina

Nezaustavljivi Domantas Sabonis je u pobedi Sakramenta protiv Filadelfije 108:96 upisao svoj 25. tripl-dabl u ovoj sezoni. Litvanac je utakmicu završio sa 11 poena, 13 skokova i deset asistencija.

Nije sin legendarnog košarkaša bio najefikasniji u ovom timu, to su bili Diaron Foks i Kigan Marej koji su upisali 23 poena. Sve je to bilo dovoljno za novu pobedu Kingsa koja ih dodatno približava plej-of zoni.

Nije Fili koja bez Embida igra po principu toplo-hladno pomoglo ni briljantna partija Tejriza Meksija, koji  je utakmicu završio sa 29 poena, dosta slabije je igrao Heris koji je imao tek 12 poena i tu se može videti jedan od razloga poraza.

Dominacija Kingsa je bila od samog starta meča, prvo poluvreme je završeno sa 12 poena prednosti (60:48) za ekipu koja je domaćin u Golden centru.

Ni do kraja meča nije bilo ništa bolje po goste, jer je prednost Sakramenta nastavila da raste do maksimalnih 22 poena, a Fila je do kraja meča mogla samo da smanji na 12 razlike.