Kavalirse su do prekida serije od tri uzastopna poraza predvodili Džeret Alen sa 17 poena i 13 skokova, Evan Mobli sa 17 poena, osam asistencija i sedam skokova i Džordž Nijang sa 17 poena. Darijus Garland dodao je 15 poena i 10 skokova.
Najefikasniji u ekipi bio je Brendon Miler sa 24 poena uz osam skokova. Majls Bridžis dodao je 13 poena, a Trej Man 12 poena, sedam skokova i pet asistencija.
Šarlotu je ovo bio peti uzastopni poraz, odnosno 12. u poslednjih 14 utakmica
Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski odigrao je najbolji meč ove sezone i po prvi put bio dvocifren sa 11 poena (4/7 iz igre, 1/2 za tri), pet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.
Imao je i sjajnu blokadu koja je bila jedan od najboljih poteza na meču.
Njegov saigrač i sunarodnik Vasilije Micić je imao skromno izdanje sa svega dva poena (1/4 iz igre, 0/1 za tri), četiri asistencije i dva skoka.
Šarlot je u trenutku po dolasku nekadašnjeg plejmejkera Efesa u tim imao i aspiracije ka plej-inu, a u ovom trenutku ne mogu biti dalje od njega. Imaju tek 17 pobeda posle 71 utakmice i od njih su na Istoku slabiji samo Vašington i Detroit.
Hornetsi i Kavsi će odigrati dva uzastopna meča, nakon što posle ovog kroz dva dana Kavsi gostuju u Šarlotu.
U ostalim mečevima sa srpskim akterima Hjuston je bez srpskog centra Bobana Marjanovića pobedio Portland 110:92 i ostvario devetu uzastopnu pobedu, dok je Toronto, koji trenira Darko Rajaković poražen protiv Bruklina (96:88).
NBA Indijana – LA Klipers 133:116 Filadelfija – Sakramento 108:96
Memfis – Denver 103:128 Dalas – Juta 115:105 Vašington – Čikago 107:105
Portland – Hjuston 92:110
Finiks – San Antonio102:104
Detroit – Njujork - 98:124
Boston – Atlanta 118:120 Bruklin – Toronto 96:88
Šarlot – Klivlend 92:115
Ivica Zubac (28), najdugovečniji igrač Los Anđeles Klipersa, trejdovan je u Indijana Pejserse u jednom od najšokantnijih poteza ovogodišnjeg prelaznog roka u NBA ligi.
Debitant na Zimskim olimpijskim igrama, Norvežanin Sander Aitrem, osvojio je zlato u trci na 5.000 metara u brzom klizanju sa vremenom 6:03.95, opravdavši ulogu favorita.
Debitant na Zimskim olimpijskim igrama, Norvežanin Sander Aitrem, osvojio je zlato u trci na 5.000 metara u brzom klizanju sa vremenom 6:03.95, opravdavši ulogu favorita.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Uvek postoji nešto neodoljivo privlačno u onome što ne možeš da imaš. Taj poriv, čini se, nije zaobišao ni ukus za automobile osramoćenog finansijera Džefrija Epstajna.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Istraživači bezbednosti otkrili su masovnu kampanju sajber špijunaže, pod nazivom "Shadow Campaigns", koja je ciljala vladine institucije i kritičnu infrastrukturu širom sveta, uključujući i Srbiju.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar